ERZİNCAN HABERLERİ

Patlama Nedeniyle Kapanan Demir Yolu Ulaşıma Açıldı

IHA
12.08.2015 - 14:49 |Son Güncelleme :

ERZİNCAN VALİLİĞİ KAPANAN DEMİR YOLU HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

IHA

Erzincan’da geçtiğimiz hafta sonu, Kemah ilçesinde, Acemoğlu köprüsü yakınlarında demiryoluna yerleştirilen bombanın, yük treninin geçişi sırasında patlatılmasının ardından, kapanan demir yolu, yapılan tadilat çalışmasının sonucunda kısa sürede ulaşıma açıldı.
Erzincan Valiliği ulaşıma açılan demir yolu hakkında ve son günlerde sosyal medya üzerinden gerçek dışı paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğini ifade ederek bir yazılı açıklamada bulunuldu.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sosyal medya üzerinden gerçek dışı yazı ve paylaşımlarda bulunulması üzerine vatandaşlarımız üzerinde tedirginliğe neden olduğu gözlenmiş olup; kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.
Valiliğimiz tarafından vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak üzere Erzincan merkez, ilçe ve köylerinde güvenlik birimlerince gerekli güvenlik önlemler alınarak vatandaşın huzur ve güvenliğinin sağlanması için çalışmalar sürdürülmektedir.
Valilik olarak değişik yerlerde olan olaylara benzer olayların ilimizde yaşanmaması için gerekli hassasiyet gösterilerek çalışmalar yürütülmektedir. Sosyal medya üzerinden toplumda gerçek dışı yazı ve paylaşımlara itibar edilmemesi gerekmektedir. Vatandaşlarımızın bu konuda somut bilgilere dayanan ihbarları da jandarma ve emniyet birimlerimize iletmelerini önemle rica ederiz.
Erzincan’da geçtiğimiz hafta sonu, Kemah ilçesinde, Acemoğlu köprüsü yakınlarında demiryoluna yerleştirilen bombanın, yük treninin geçişi sırasında patlatılmasının ardından, kapanan demir yolu, yapılan tadilat çalışmasının sonucunda kısa sürede ulaşıma açılmıştır.
Valiliğimiz ilimizde güvenliğin sağlanması için tüm güvenlik birimleri ile koordineli bir çalışma içerisindedir. İlimizde, ilçe, köy yollarında ve demir yollarında güvenlik nedeniyle kapalı yol bulunmamakta olup, herhangi bir güvenlik zafiyetinin yaşanmaması için çalışmalar sürdürülmektedir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Patlama Nedeniyle Kapanan Demir Yolu Ulaşıma Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Patlama Nedeniyle Kapanan Demir Yolu Ulaşıma Açıldı haberi güncellenecektir.

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ

03 Haziran 2020, Çarşamba
 • İmsak
  02:57
 • Güneş
  04:48
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  19:52
 • Yatsı
  21:36
Sayfa Başı