ADIYAMAN HABERLERİ

Özel Park Hospital’de Diyabetle İlgili Bilgilendirme Yapıldı

IHA
15.11.2015 - 14:23 |Son Güncelleme :

ADIYAMAN ÖZEL PARK HOSPİTAL HASTANESİ'NDE, DİYABET STANDI KURULDU

IHA

Adıyaman Özel Park Hospital Hastanesi’nde 14 Kasım Diyabet Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlenerek hastalığıyla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.
14 Kasım Diyabet Günü münasebetiyle Adıyaman Özel Park Hospital Hastanesi’nde vatandaşları diyabetle ilgili bilgilendirmek amacıyla stant kuruldu. Kurulan diyabet standına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken stantta ölçümler ile bilgilendirmeler yapıldı.
Diyabetle alakalı olarak bilgiler veren Adıyaman Özel Park Hospital Hastanesi doktorlarından Dahiliye Uzmanı Uzm.Dr.Ali Ekber Türk; “Diyabet (şeker hastalığı), ülkemizde ve dünyada artan bir hızla çoğalmaktadır. Ülkemizde her 10 kişiden 1 si diyabetiktir ve yapılan çalışmalar diyabetin ileriki yıllarda çok daha fazla oranlarda artacağı ön görülmektedir. Genel olarak 2 tip diyabet mevcuttur. Bunlardan birincisi çocukluk yaşlarda görülen tip ve diğeri de erişkin yaşlarda görülen tiptir. Belirtileri ise: Ağız kuruluğu, çok su içme, çok yemek yeme, sık idrara çıkma, kilo kaybı, geç iyileşen yaralar, tekrarlayan enfeksiyonlar, vücutta kuruluğa bağlı kaşıntı ve ayak altında yanma şeklindedir. Bu şikayetleri olan kişilerin mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurması gerekmektedir. Özellikle ailesinde şeker hastalığı olanlar, gebeliğinde gebelik şekeri (GDM) öyküsü olanlar ve iri kilo l bebek (4 kilo ve üstü ) açlık kan şekeri 100 -125 mg/dl olanlar, insülin direnci bulunanlar ve kadınlarda poliksitk over sendromu olanlar risk kategorisine girmektedir. Risk kategorisine girenlerin çok daha yakından takip edilmesi ve gerekli görüldüğü halde şeker yükleme testi (OGTte ) yaptırmaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Özel Park Hospital’de Diyabetle İlgili Bilgilendirme Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Kasım 2015 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel Park Hospital’de Diyabetle İlgili Bilgilendirme Yapıldı haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

06 Kasım 2020, Cuma
 • İmsak
  05:28
 • Güneş
  06:51
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  15:05
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı