SİVAS HABERLERİ

Özel İdare yatırımları değerlendirildi

DHA
21.08.2017 - 15:01 |Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS İl Özel İdaresi'nde birim müdürleri ile düzenlenen toplantıda merkezde ve kırsalda yürütülen projeler değerlendirildi.
Encümen Toplantı Salonu’nda, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantılara Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal ve birim müdürleri katıldı. İlgili müdürlerden tek tek bilgi alan Genel Sekreter Kaya, Sivas İl Özel İdaresinde görev yapan tüm personellerin ekip ruhu içerisinde takım çalışması sergilediklerini vurgulayarak, bu toplantılarla tüm birimlerin yatırımların tamamı hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtti.
Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü İsmail Güner, 2017 yılının ilk çeyreğinde Sivas’ta 41 km birinci kat asfalt, 97 km asfalt yama, 24 adet sanatsal yapı ve köylerde kullanılmak üzere kilit parke tesislerinde 117 bin metrekare kilit parke taşı üretimi yapıldığını ve 32 bin metrekare parke taşının da köylere nakil edildiğini söyledi. Güner, yılsonuna kadar ise 210 bin metrekare kilit parke taşı üretmeyi hedeflediklerini belirtti. 2017 yılı onarım stabilize programı dahilinde ise şimdiye kadar 52 km onarım çalışması yaptıklarını, yıl sonuna kadar 580 km onarım çalışması yapacaklarını belirtti.
Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü birim sorumlusu Feridun Yaya ise 2017 yılı içerisinde eğitim alanında Özel İdare ödenekli 9, Bakanlık ödenekli 53 ve hayırsever katkılı 11 adet olmak üzere toplamda 73 yeni okul yapımı projesi bulunduğunu belirtti. Okullarda yapılan bakım onarım çalışmaları hakkında da bilgi veren Yaya, şimdiye kadar 189 okulda bakım onarım projesinin olduğunu ve yine ayrıca 13 adet de depreme karşı kuvvetlendirme projesi olduğunu ifade etti. Yaya ayrıca Sivas merkez köylerde yapımına başlanan 58 adet halı saha hakkında da bilgi vererek şu ana kadar toplamda 58 adet halı sahanın 57’sinin ihale iş ve işlemlerinin tamamlandığını yalnızca 1 adetinin ihale sürecinde olduğunu söyledi. 2017 yılı il yapım programı dahilinde toplam da 42 projenin olduğunu söyleyen Yaya, bunlardan 8 adetinin proje aşamasında olduğunu 5’inin ihale ve sözleşme aşamasında 29 adetinin ise hali hazırda devam ettiğini belirtti. Sağlık alanında yapılan çalışmalara da değinen Yaya, 2017 yılı içerisinde Sivas merkez ve ilçelerde toplam 16 adet proje olduğunu ve bunlardan 7 adetinin tamamlandığını, 5 adetinin devam ettiğini ve 4 tanesinin de ihale ve sözleşme aşamasında olduğunu ifade etti.
Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Sami Dağ ise 2017 yılında çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirterek kırsalda yapımı tamamlanmış ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Dağ, köylerde vatandaşların sağlıklı içme suyu kullanılmasını sağlamak amacıyla şimdiye kadar 193 köyde su analizi yaptıklarını, ayrıca 108 merkez ilçe köylerinde bulunan ünitelere klorlama cihazı monte ettiklerini söyledi. Köylerimizin su problemini çözmek ve su israfını önlemek için büyük önem taşıyan su sayaçları montaj işlemlerinde 2016 yılı süresince yoğun bir şekilde çalışma yaptıklarını söyleyen Dağ, "2017 yılı içerisinde 124 köyde su sayacı montaj işlemi tamamlandı. Bu sayede adil su kullanımının ve su tasarrufunun sağlandığı bu uygulama ile köylerimizde ki su sorununu da çözmüş olduk" dedi. Kanalizasyon çalışmalarına da ağırlık verdiklerini ifade eden Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Sami Dağ, 145 adet vidanjör çalışması yaptıklarını ve 46 köyde de tesis bakım onarım çalışması yapıldığını söyledi.
Toplantıda konuşan Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, "İdaremiz, Sivas’ın kırsalına hakim ve ciddi anlamda hizmet üreten bir kurumdur. Geniş bir coğrafyada hizmet vermek, teknik ve idari anlamda profesyonel olmamızı gerektiriyor. İdaremiz, bütçe imkanları doğrultusunda ve ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak her yıl daha fazla yatırım yapmayı hedeflemektedir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Sivas haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Sivas haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Özel İdare yatırımları değerlendirildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

11 Mayıs 2021, Salı
 • İmsak
  03:34
 • Güneş
  05:14
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  19:42
 • Yatsı
  21:16
Sayfa Başı