GeriSeyahat Oturup Kanlıca’nın orta yerinde bir banka...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Oturup Kanlıca’nın orta yerinde bir banka...

Oturup Kanlıca’nın orta yerinde bir banka...

Oyuncu Şenay Gürler’in pazar günü en büyük hobisi fotoğraf çekmek. Sonra o kareleri sosyal medyada paylaşıyor. Ardından biraz iş ve ver elini kültür sanat!

09.00 Mahallede yürüyüş

Sakin olduğu için ve mahalle kültürünü hâlâ devam ettirdiği için Kanlıca’yı çok seviyorum. Evim deniz kıyısına yakın. Pazar günleri deniz kıyısında yürüyüş yapıyorum; fotoğraf çekiyorum. Bazen bir portre, bazen sonsuzluğa uzandığını hissettiğim düzlemler, dokular... Kanlıca dışında eski İstanbul tarafı, Samatya, Eminönü, Rumeli Hisarı, Emirgan ve Cihangir sevdiğim yürüyüş noktaları. 4 yaşında, Alman kurdu bir köpeğim var. Fotoğraf safarilerimde bana eşlik ediyor.

13.00 Kahve molası zamanı:

/images/100/0x0/55ea232ef018fbb8f86d802c

Ya Kanlıca Çay Bahçesi ya da Ara Cafe’de...

14.30 İşler güçler

Pazar günleri tiyatro toplantılarımız olabiliyor. Craft Tiyatro’yu, Çağ Çalışkur ve Bahar Erkal birlikte kurduk. Bu ay yeni oyunumuz ‘Kabin’ başladı. Onunla ve diğer iki oyunumuz ‘Kayıp’ ve ‘Uğrak Yeri’ sürüyor. Bugünki toplantı konumuz  tiyatronun tanıtımı ve yeni oyunlar...

17.00 Vazgeçilmez haftalık alışveriş: Taze sebze, bol meyve ve her çeşit deniz ürünü!

18.00 Polisiye ve dram saati

Güne kitap alışverişiyle devam ediyorum. Polisiye, deneme, tiyatro ve sinemayla ilgili kitaplar... Murathan Mungan, Orhan Pamuk, Tezer Özlü, Ahmet Ümit, Hakan Günday ve Paul Auster sevdiğim yazarlar. En büyük keyiflerimden biri de evde DVD izlemek. Sinema dili olan yönetmen, iyi oyuncu kadrosu ve iyi bir senaryosu olan filmler tercihim.

19.00 Mutlu son: Güzel bir film!

False