İZMİR HABERLERİ

Orkestra seçmelerine ilgi

DHA
26.09.2017 - 11:39 |Son Güncelleme :

ÇOCUKLARDAN oluşan bir orkestra kurmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi'nin seçmeleri ilgi görüyor.

DHA

 

Çocukların sosyal, kültürel ve sportif alanda gelişimini desteklemek amacıyla projeler yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, 'Çocuk Dans ve Ritim Topluluğu'nun ardından şimdi de İzmir genelinde çocuklardan oluşan bir orkestra kurmak için yola çıktı. Müziğe yetenekli çocukları keşfetmek ve alanında uzman eğitmenlerden ücretsiz müzik eğitimi almalarını sağlamak amacıyla hazırlanan proje kapsamında, ilk olarak Aliağa'da ve Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde gönüllü çocuklarla buluşma ve tanıtım etkinliği düzenledi.

Orkestra şefi Hamdi Akatay yönetiminde İzmir'in yetiştirdiği müzisyenler Halil Altınköprü, Özgür Yurteri, Gökçen Güngördü, Mert Güngördü, Hasan Ali Dağlı, Tayyip Şenşakrak, Çağrı Gözeten, Ömer Altuntaş, İlgin Kavalcı, Murat Koca ve solist Yılmaz Demirtaş'tan oluşan eğitmen kadrosu, çocuklarla tanışmadan önce küçük bir konser verdi. İzmir'den dünyaya sesini duyuracak nitelikte müzisyenler yetiştirmek istediklerini söyleyen şef Hamdi Akatay, bu projenin hayata geçirilmesine imkan tanıyan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

10-17 yaş aralığındaki müziğe yetenekli ve hevesli çocukların eğitim alacağı proje kapsamında eğitim için seçilen çocuklar, hafta sonları verilecek kurslarda kanun, çello, piyano, gitar, kaval, klarnet, keman, bateri, bağlama, ritm ve şan eğitimi alabilecek.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Orkestra seçmelerine ilgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Eylül 2017 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Orkestra seçmelerine ilgi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

27 Eylül 2020, Pazar
 • İmsak
  05:35
 • Güneş
  06:57
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:29
 • Akşam
  19:08
 • Yatsı
  20:24
Sayfa Başı