GeriFutbol Orhan Şengürbüz uğurlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Orhan Şengürbüz uğurlandı

Orhan Şengürbüz uğurlandı
refid:12103600 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Spor spikeri Orhan Şengürbüz, göz yaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Şengürbüz'ün naaşı, Altunizade'de bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi.

Cenaze namazında, spor camiiasının tanınan isimleri de hazır bulundu. Cenaze törenine Şengürbüz'ün oğlu Utku Şengürbüz'ün yanı sıra ablaları Aysel Özgürbüz, Nursel Akbıyık, aile yakınları,Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Esat Yılmaer, Bülend Karpat, Atilla Gökçe, Aybars Hünalp, Adem Gürses ve çok sayıda meslektaşı katıldı.

Orhan Şengürbüz'ün kanser teşihisi konulan eşi ise hastanede tedavi altında olduğu için törende yoktu.

Şengürbüz'ün oğlu Utku Şengürbüz'ün cenaze törenine Beşiktaş formasıyla katılması ve acısını, göz yaşını belli etmemeye çalışması gözlerden kaçmadı.

Taziyeleri kabul eden Utku Şengürbüz,'ün en büyük destekçileri aile yakınları oldu.

"ELLERİ TİTRERDİ"

Spor yazarlarından Atilla Gökçe, Orhan Şengürbüz'ün mesleğine bağlı olduğunu sürekli heyecanlı olduğunu belirterek, "spor ile sporcu arasında sürekli bir iktidar savaşı vardır. Orhan Şengürbüz, onlardan biri değildi. Şengürbüz, kendisini ailesine, çocuğuna ve mesleğine adamış biriydi. Her programdan önce elleri titrerdi. Çocukca bir heyecan duyardı. Çocuğuna anne şefkati aratmamak için elinden geleni yaptı. Çocuğu artık hepimizin çocuğu, anılarını yaşatacağız" dedi.

Show TV Spor Müdürü Aybars Hünalp, Şengürbüz'ü çok sevdiklerini, Şengürbüz'ün çok zamansız aralarından ayrıldığını belirterek acısını dile getirmeye çalışarak başımız sağ olsun diye konuştu.

SEVGİ DOLU YÜREĞİ DAYANAMADI

Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Esat Yılmaer, Şengürbüz'ün sevgi dolu bir yüreği olduğunu söyleyerek, "tüm ölümler zamansız ancak Orhan'ınki gerçekten çok zamansızdı. O sevgi dolu yüreği galiba eşinin hastalığına dayanamadı aramızdan ayrıldı. Türkiye Spor Yazarları Derneği olarak çok önemli bir kardeşimizi yitirdik. Bunun üzüntüsü içerisindeyiz. Allah geride kalan minik oğluna sabır versin söyleyecek bir şey bulmak çok zor böyle durumlarda. Dilerim camiamız bir daha böyle kederli günler acılar yaşamasın. Allah taksiratını affetsin mekanı cennet olsun" ifadelerine yer verdi.

1958 İstanbul doğumlu olan Orhan Şengürbüz, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) üyesiydi ve yaklaşık 12 yıldır Show TV ve Lig TV'de görev yapıyordu.

Şengürbüz dün hastanede tedavisi süren eşini ziyaret ettikten sonra oğluyla birlikte evine dönerken kalp krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmişti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle