ANKARA HABERLERİ

Önlemek çok daha kolay

Hürriyet Haber
10.05.2014 - 01:48 |Son Güncelleme :

Son yıllarda artan iş kazalarına dikkat çeken Dönüşüm İş Güvenliği ve Çevre firması koordinatörü Fırat Özgün, 2012 yılı Sosyal Güvenlik Kurumu istatistiklerine göre ülkemizde 75 bine yakın iş kazası gerçekleştiğini söyledi.

Hürriyet Haber

30 Haziran 2012’de yürürlüğe giren “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu”yla işveren ve çalışanlara birtakım yükümlülükler getirildiğini kaydeden Özgün, bu yükümlülüklerin yerine getirilmesinde işyerlerine yardımcı olacak Ortak Sağlık ve Güvenlik birimlerinin oluşturulduğunu söyledi. Özgün, şöyle devam etti:

KÜLTÜR OLUŞTURULMALI

“Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri gerek iş güvenliği uzmanlarını gerekse de işyeri hekimlerini işyerlerine görevlendirerek çalışma ortamının gözetimi, kontrolü ve çalışma ortamındaki kişilerin eğitimlerini sağlayarak işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği sistemlerinin kurulmasına ve güvenlik kültürünün oluşmasına yol göstermektedir. İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği kültürü, görev ve sorumlulukların açıkça tanımlandığı bir sistem içerisinde, kaza ve hastalık şeklinde ortaya çıkan tehlikelerden çalışanları korumak için oluşturulmalıdır. Unutmayalım. Önlemek ödemekten çok daha kolay ve daha insancıl bir davranıştır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Önlemek çok daha kolay haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Nisan 2021, Cumartesi
 • İmsak
  04:44
 • Güneş
  06:12
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:34
 • Akşam
  19:28
 • Yatsı
  20:51
Sayfa Başı