GeriSpor Ölümüne mücadele
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ölümüne mücadele

Dereceye girenler 40 bin dolar ödülü paylaşacak

2000 Uluslararası Triatlon Şampiyonası bugün Alanya'da yapılacak final etabı ile sona eriyor. Startı saat 12.00'de verilecek dev organizasyonda 21 ülkeden bayan ve erkek 200 sporcu mücadele edecek.

2000'İN FİNALİ

Alanya bugün dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Uluslararası Triatlon Şampiyonası'nın final etabına evsahipliği yapıyor. Yüzme, bisiklet ve atletizm sporunun bir arada yapıldığı, ‘‘Ölümüne yarış’’ olarak adlandırılan ve 12 etaptan oluşan 2000 Uluslararası Triatlon Şampiyonası'nın en büyük sporcuları bugün Alanya'da belli olacak.

START 12.00'DE

Bu yıl 10'uncusu organize edilen şampiyonaya 21 ülkeden bayan ve erkek 200 sporcu katılıyor. Yarışmanın startı saat 12.00'de İskele Meydanı'ndaki Kızılkule önünden verilecek. Bayan erkek triatletler ayrı gruplar halinde önce 1500 metre yüzecek. Daha sonra D-400 Karayolu'nda bisikletle 40 kilometre pedal çevirecek. Yarışma, 10 kilometrelik parkurdaki koşu ile sona erecek.

50 ÜLKEYE YAYIN

Triatlonu bu yıl da 150 kadar yabancı TV ve gazete muhabiri izleyecek. Yaklaşık 6 saat sürecek yarışma, başta Eurosport olmak üzere hiç kesintisiz dünyanın 50'den fazla ülkesinde TV'lerden canlı olarak yayınlanacak. Büyükler, gençler, master 40 artı ve master 50 artı kategorelerindeki triatlonun, Alanya'daki bu etabında dereceye girecek sporcular 40 bin dolar ödülü paylaşacak.

OLİMPİYAT GİBİ

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı M.Ali Koçak, bu dev organizasyonu TV'ler aracılığı ile 3 milyar insanın izleyeceğini söyledi. Şampiyonaya Türkiye, Zelanda, Danimarka, İrlanda, Kazakistan, Almanya, Fransa, İsvire, Avusturya, Avustralya, Beyaz Rusya, Estonya, Finlandiya, Macaristan, İsrail, Hollanda, İngiltere, Rusya, İskoçya, Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti katılıyor.

Triatlon takvimi

25 Mayıs : Almanya

18 Haziran : Belçika

15 Temmuz : Almanya

30 Temmuz : Çek Cum.

27 Ağustos : İsviçre

3 Eylül : Fransa

10 Eylül : Fransa

30 Eylül : Portekiz

18 Ekim : Alanya

False