OSMANİYE HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

OKÜ'de Mek-Sis Projesi çalışmalarında sona gelindi

DHA
08.08.2018 - 11:26 |Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi'nde de, mekânsal planlama ve kullanım pratiklerini değiştirmek, verimliliği odağına alan bir yaklaşımı hayata geçirmek amacıyla "Yükseköğretim Mekânları Yatırım Karar Destek Sistemi (Mek-Sis)" projesi hayata geçiriliyor.
Kamu kaynaklarının kullanımında verimsizliğe yol açan sorunlara çözüm üretmek amacıyla 2015 yılında başlatılan çalışmalar kapsamında, Kalkınma Bakanlığı uzmanları tarafından tasarlanan ve Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü'nün işbirliğinde gerçekleştirilen "Yükseköğretim Sektörü Yatırım Karar Destek Sistemi Geliştirilmesi Etüt Projesi" 2017'nin Nisan ayında sonuçlandırıldığı belirtildi.
Proje ile yükseköğretim mekânlarının fonksiyon bazında nasıl sınıflandırılacağı, mekânların ve mekâna ait iç ortam durumunun hangi metrik standartlar temelinde ölçülmesi gerektiği bilgisi üretilip, Türkiye'ye özgü bir envanter sistemi geliştirildi. Yükseköğretim Sektörü Yatırım Karar Destek Sistemi Geliştirilmesi Etüt Projesi kapsamında üretilen yöntemsel bilginin Türkiye çapında uygulamasını gerçekleştirmek ve üniversitelerde mekân yönetimi anlayışında verimliliği odağa alan bir değişimi gerçekleştirmek amacıyla Kalkınma Bakanlığı uzmanları ile Süleyman Demirel Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından Mek-Sis tasarlanarak uygulamaya konuldu.
Bu kapsamda OKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Süleyman Demirel Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Erdal Aydemir, OKÜ Genel Sekreter Yardımcısı V. Necati Gök, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı İnci Makal, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Filiz Aksoy ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Kadir Uludağ ve teknik personelin  katılımıyla gerçekleşen toplantıda Mek-Sis ile ilgili izlenilecek yol haritası belirlendi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde OKÜ'de Mek-Sis Projesi çalışmalarında sona gelindi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

19 Kasım 2020, Perşembe
 • İmsak
  05:47
 • Güneş
  07:11
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı