GeriFutbol Okan Buruk'a kontenjan şoku
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okan Buruk'a kontenjan şoku

Okan Buruk'a kontenjan şoku
refid:21923211 ilişkili resim dosyası

Bir dönem Galatasaray’da top koşturan, yurt dışında da İtalya’nın İnter takımında forma giyen milli takım yardımcı antrenörü Okan Buruk’a kulüp üyeliği için başvurduğu Galatasaray’dan kötü haber geldi.. Sarı-Kırmızılı kulübün Sicil Lisans Kurulu Başkanı Serdar Eder, Buruk’un üye olma talebini kontenjan gerekçesiyle kabul etmedi.

Aralarında komedyen Şahan Gökbakar ile sanatçı Demet Akbağ’ın da bulunduğu 100 kişi üyeliğe kabul edilirken, uzun süre Galatasaray’da top koşturan Okan Buruk’un kabul görmemesi tartışma konusu oldu..

 Galatasaray Sicil Lisans Kurulu Başkanı Serdar Eder, hurriyet.com.tr’ye olayı doğrulayarak şunları söyledi;

‘’Bizim her sene üye sayımızın yüzde 3’ü kadar yeni üye alma hakkımız var. Bu sene de kulübe üye olmak için 393 kişi müracaat etti.. Bunların arasından 100 kişi üyeliğe kabul edildi. 293 kişi ise edilmedi.. Kabul edilmeyenler arasında Okan Buruk da var. Hatta Lütfi Arıboğan bile var.. Çünkü tüzüğe göre üyelik için öncelik faal sporcularda ve sporu Galatasaray’da noktalamış kişilerde.. Okan futbolu Galatasaray’da değil, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da bıraktı. Bu yüzden öncelik sırası alamadı ve başvurusu reddedildi.’’

Eder, Okan Buruk’un önümüzdeki sene Galatasaray’a üye olup olamayacağı konusu içinse, ‘’Eğer o günkü şartlara uyarsa neden olmasın. O gün gelsin bakarız’’ ifadesini kullandı..

 Bilindiği gibi Okan Buruk 1991 ile 2001 yılları arasında UEFA Şampiyonu olan ve Süper Kupa’yı kazanan takımda da forma giymiş, daha sonra Emre Belözoğlu ile birlikte bedelsiz olarak Galatasaray’dan İtalya’nın İnter takımına transfer olmuştu.. 204 yılında Beşiktaş’a gelen milli oyuncu 2 yıl siyah-beyazlı formayı giydikten sonra Galatasaray’a transfer olmuş, ancak toplam 19 maç oynadıktan sonra 2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a geçmişti..

 

False