ESKİŞEHİR HABERLERİ

Odunpazarı’nda Kadın Sağlığı Eğitimleri Devam Ediyor

IHA
30.01.2016 - 12:29 |Son Güncelleme :

ODUNPAZARI BELEDİYESİ, ÇOCUKLARI VE KADINLARI MUTLU BİR ODUNPAZARI PAROLASIYLA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR. BU KAPSAMDA KADIN VE AİLE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN "KADIN SAĞLIĞI" EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR.

IHA

Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü’nün "Kadın Sağlığı" eğitimleri devam ediyor.
13 haftalık periyotlar halinde gerçekleştirilen eğitimlerin ilk periyodu sona erdi. 13 hafta boyunca kadın sağlığı konusunda birçok eğitim alan kadınlar, düzenlenen törenle katılım belgelerini aldılar. Düzenlenen törende katılım belgelerini, Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyesi Gülten Seber ile Kadın ve Aile Müdürü Gülsev Karamaşa tarafından alan kadınlar, bu eğitimler sayesinde kadın sağlığı konusunda bilinçlendiklerini ifade etti.
Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) işbirliğiyle Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından verilen ve 13 haftalık periyotlar halinde yapılan eğitim programıyla toplumsal süreçlere katılımı sınırlı alt ve orta gelir seviyesinde, bilgiye ve hizmete ulaşma konusunda sorun yaşayan kadınların sağlık bilincinin yükseltilmesi ve yaşam kalitesinin geliştirilmesi hedefleniyor.
Kadın sağlığı eğitim programının devam edeceğini belirten yetkililer, 13 hafta sürecek yeni dönem için kayıtların devam ettiğini ifade etti. Yetkililer; ücretsiz verilen eğitimlerde, temizlik, beslenme, güvenli annelik, iletişim, kadın hakları, çocuk ve ergenler, genel sağlığı koruyucu davranışlar ve cinsel sağlık gibi konularda bilgi verileceğini söylediler. Ayrıca 13 haftalık eğitimin ardından katılımcılara sertifika da verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Odunpazarı’nda Kadın Sağlığı Eğitimleri Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2016 tarihinde saat 12 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Odunpazarı’nda Kadın Sağlığı Eğitimleri Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ocak 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:42
 • Güneş
  08:11
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı