ESKİŞEHİR HABERLERİ

Odunpazarı Belediyesinden Kadınlara Sağlık Eğitimi

IHA
29.11.2015 - 16:39 |Son Güncelleme :
IHA

Odunpazarı Belediyesi, Çocukları ve Kadınları Mutlu Bir Odunpazarı parolasıyla Kadın Sağlığı Eğitimi vermeye başladı.
Odunpazarı Belediyesi, kadına yönelik gerçekleştirdiği proje kapsamında son olarak Türkiye Aile Planlaması Vakfı (TAPV) işbirliğiyle “Kadın Sağlığı Eğitimi” vermeye başladı. Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından verilen eğitim programının hedefinin, toplumsal süreçlere katılımı sınırlı alt ve orta gelir seviyesinde, bilgiye ve hizmete ulaşma konusunda sorun yaşayan kadınların sağlık bilincinin yükseltilmesi ve yaşam kalitesinin geliştirilmesi olduğu belirtildi.
Kadın sağlığı eğitim programının sürekli olacağını belirten yetkililer, eğitimlerin 13 haftalık periyotlar halinde yapıldığını söyledi. Eğitimin ilk 13 haftalık bölümünde 26 katılımcı olduğunu ifade eden yetkililer, bir sonraki dönem için kayıtların devam ettiğini ifade etti.
Yetkililer, ücretsiz verilen eğitimlerde, Temizlik, Beslenme, Güvenli Annelik, İletişim, Kadın Hakları, Çocuk ve Ergenler, Genel Sağlığı Koruyucu Davranışlar ve Cinsel Sağlık gibi konularda bilgi verileceğini ve 13 haftalık eğitimin ardından katılımcılara sertifika verileceğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Odunpazarı Belediyesinden Kadınlara Sağlık Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Kasım 2015 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Odunpazarı Belediyesinden Kadınlara Sağlık Eğitimi haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ocak 2021, Pazar
 • İmsak
  06:39
 • Güneş
  08:06
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:50
 • Akşam
  18:13
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı