Ödüller sahiplerini buldu

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreni, önceki akşam Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Hülya Avşar ile Tamer Karadağlı’nın sunuculuğunu üstlendiği törende, Ney Grubu başarılı danslarıyla geceye renk kattı.

Diğer yıllara oranla ünlü starların ilgi göstermediği gecede, ‘Yılın Şarkısı’ kategorisinde ‘Of Of’ ödül aldı. Ancak ödülü şarkıyı besteleyen Nazan Öncel’in değil de Gülşen’in alması tepki çekti.

HÜLYA-GÜLBEN YAN YANA

En İyi Arabesk-Fantazi Kadın dalında ödül alan Gülben Ergen’in, bir dönem kavgalı olduğu Hülya Avşar’la samimiyeti gözlerden kaçmadı. Ergen’in kolyesini çok beğenen Avşar, kolyeyi nereden aldığını sorunca, Ergen eşi Mustafa Erdoğan’ın memleketi Hakkari’den aldığını açıkladı.

Yeni sevgili de yarışmacı

Ahmet Özden, ‘Türkiye’nin Yıldızları’ yarışmasının müzik direktörlüğünü yaptığı sırada büyük aşk yaşadığı yarışmacılardan Sezen ile hayatını birleştirmişti. Geçtiğimiz aylarda evlenen çift, boşandı. Ahmet Özden, Kral TV gecesine yine Türkiye’nin Yıldızları’ndaki Burçin adındaki bir başka yarışmacıyla katıldı.

Yılın şarkısı yorumcuya

Yılın şarkısı ödülü Nazan Öncel bestesi ‘Of Of’a gitti. Ancak ödülü, yorumcusu Gülşen aldı.


Derya Baykal, boynunda muska ve el parmaklarına taktığı altın takılarla dikkat çekti.

GECEDEN NOTLAR

SEAN PENN’E TEŞEKKÜR

En İyi Video Klip, Emre Altuğ’un seslendirdiği, Ömer Faruk Sorak’ın çektiği ‘Aşk-ı Kıyamet’in oldu. Klip, 11 Eylül hadisesini ele alan ‘9/11’ filminde Sean Penn’in yönetmen sıfatıyla çektiği bölümü birebir taklit ettiği şeklinde haberlerle basında yer almıştı. Ödül alırken bunu hatırlatan yönetmen, ‘Bize bu ödülü layık gören herkese ve bize bu ilhamı verdiği için de Sean Penn’e teşekkür ederim’ dedi.

PLAYBACK SÖYLEMEDİLER

En İyi Grup ödülünü alan Mor ve Ötesi, ‘Size duyduğumuz saygı gereği enstrümansız şarkı söyleyemiyoruz, özür dileriz’ dediler.

YILDIZ’DAN ALİŞAN’A VERYANSIN

Gazetelerde yer alan Alişan’ın yaptığı el hareketi ile ilgili ilk defa konuşan Yıldız Tilbe, Alişan’a fena yüklendi. ‘Madem delikanlı o zaman konuşmasın’ diyen Tilbe, ‘Alişan başkalarının maşası, ben kendisine yakıştıramıyorum. Şarkılarımı vermememin nedeni bana yaptığı el hareketidir. Biz onunla bu kadar samimi değiliz. Kendisi delikanlılığın kitabını yazdım diyor, eğer o kitabın bir kelimesi kadar delikanlıysa benim hakkımda konuşmasın’ dedi.

MELİH KİBAR ANISINA

Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz ünlü müzisyen Melih Kibar’a Onur Ödülü verildi. Ödülü yakın arkadaşı Erol Evgin aldı. Evgin, ‘Melih Kibar ve Çiğdem Talu’nun anısını yaşatmak için bu yaz Açıkhava Tiyatrosu’nda bir konser yapacağız’ dedi.

İŞTE ÖDÜLLER

Pop Kadın: Gülşen

Pop Erkek: Serdar Ortaç

Arabesk-Fantazi Kadın: Gülben Ergen

Arabesk-Fantazi Erkek: İbrahim Tatlıses

Türk Halk Müziği Kadın: Yıldız Tilbe

Türk Halk Müziği Erkek: Orhan Hakalmaz

En İyi Çıkış Kadın: Zeynep Casalini

En İyi Çıkış Erkek: Yalın

Rock Kadın: Pamela

Rock Erkek: Kıraç

En İyi Grup: Mor ve Ötesi

En İyi Beste: Bir Derdim Var (Mor ve Ötesi)

En İyi Söz: Yetinmeyi Bilir misin

En Çok Satan Albüm: Serdar Ortaç

En İyi Video Klip: Aşk-ı Kıyamet İle Ömer Faruk Sorak

Onur Ödülü: Melih Kibar

Yılın Şarkısı: Of Of
Yazarın Tüm Yazıları