“Oberligaya çıkmak istiyoruz“

“Oberligaya çıkmak istiyoruz“

Ara transfer döneminde farklı mevkilere 6 oyuncu transferi yaparak kadrosunu güçlendiren FSV Duisburg’un genç başkanı Erol Ayar, "El ele vererek Oberliga’ya çıkmak istiyoruz" dedi.

Haberin Devamı

Niederrhein Landesliga ikinci grubunda şampiyonluk mücadelesi veren FSV Duisburg‘un ara transfer döneminde takıma kazandırılan yeni isimler ses getirdi. Yeni transferlerle sezonun ikinci yarısına hazırlanan ve ilk hazırlık maçında SC Velbert deplasmanından 2-3 skorla dönen FSV Duisburg’da oyuncular göz doldurdu.

BUgün hazırlık maçında KFC Uerdıngen’i evinde ağırlayacak olan FSV Duisburg 21 Şubat Pazar günü oynanacak erteleme maçına kadar iki hazırlık maçı daha yapılarak, yeni transferlerin takıma kazandırılması ve ikinci devreye güçlü bir kadroyla başlanılmasının planlanları yapılıyor.

Regionalliganın tecrübeli futbolcularından Issa Issa‘nın (31) ardından; İbrahim Er, Felix van Berk, Denis Grüger,Michael Siminenko ve VFB Homberg takımından Joel Schoof FSV Duisburg kadrosuna katıldı.

"HEDEFİMİZ OBERLIGA"

Yıllardır takımın defanstaki güvenilir isimlerinden Timo Welky ve Kaleci Umut Sağsınlar‘ın ara transfer döneminde takımdan ayrılmalarının ardından bu iki bölgeye takviye yapıldı.

Haberin Devamı

Geniş kadrosu ile sezonun ikinci yarısına hazırlanan FSV Duisburg’da hedefin belli olduğunu belirterek yeni transferler hakkında açıklama yapan başkan Erol Ayar; „Teknik kadroyla oturup,değerlendirmelerimiz sonrası ihtiyaçlarımız doğrultusunda takıma takviyeler yaptık. Üst liglerde oynayan futbolcuları kadromuza dahil ettik. Bize fayda sağlayacaklarına inanıyorum. Hazırlık döneminde yeni transferlerin takıma uyumu önemli. Kısa sürede takım ruhunun oluşturulacağına inanıyorum. Yeni seçilen yöneticiler olarak hedeflerimizi belirledik. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi işi şansa bırakmak istemiyoruz. En kötü ihtimalle puan sıralamasında ikinci sırayı alarak Oberliga’ya çıkmak istiyoruz“ dedi.

Haberle ilgili daha fazlası: