GeriFutbol O çocuk 4 gün nezarette yattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O çocuk 4 gün nezarette yattı

O çocuk 4 gün nezarette yattı
refid:28781065 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Aziz Yıldırım, taraftarı Emenike’ye sahip çıkmaya çağırdı, vefa gösterilmesini istedi.

SON haftalarda tribünlerle yaşadığı sorunlarla gündeme gelen Emenike’ye 1 numara destek geldi. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında taraftarlardan Nijeryalı yıldıza sahip çıkmalarını istedi.

Emenike’nin çok istediği F.Bahçe formasını giydiğini belirten Başkan Yıldırım “Geldiğinde 3 Temmuz oldu. 3 Temmuz’da Vatan Caddesi’nin nezarethanelerinde, bodrum katlarında 4 gün küf içinde sıcak yaz ayında yattı, suçu ne?

F.Bahçe’ye transfer olmak başka hiçbir suçu yok.

Bunun için nezarethanede 4 gün kaldı. Bu çocuk eziyet çekti.

Bunları göz ardı etmemek lazım. Geri dönmesi de önemli. Devamlı gelmek istiyordu, sürekli ‘Fenerbahçe’ diyordu” dedi.

BU ÇOCUK BUNLARI HAK ETMİYOR

NEZARETHANEDE Emenike’nin yanına gittiğini belirten Aziz Yıldırım “Gözleri fal taşı gibi açıldı. bir ümit bekledi.

Ben ‘Korkma’ dedim ‘Hiçbir şey yok.’ Bazı değerlerimizi, vefalarımızı unutmamız lazım. Eğer unutursak her şeyi kaybederiz. Bu çocuk bunları hak etmiyor.

Taraftar sahip çıksın. O da gençtir hatalar yapmıştır. Bu hataları tekrarlamayacaktır. Kendisiyle konuştuk, anlattık. Emenike’yi kazanalım.

Bütün taraftardan ricam biraz vefalı olmaları” diye konuştu.

TEPKİLER ZARAR VERİR

ZAMANINDA Oğuz Çetin, Aykut Kocaman, Cemil Turan gibi yıldızlar da taraftarın tepkisiyle karşı karşıya kaldığını ifade eden Başkan Yıldırım “Bu tepkiler uzun olursa kulübe zarar verir.

Beşiktaş maçında oyundan çıkacağını düşündüğü için formasını çıkardı” dedi.

SOW’U ALKIŞLARLA KAZANDIK

SOW’un kaçırdığı gollerden sonra sahada ağladığını belirten Yıldırım “Taraftar alkışladı, kazandık onu. Ama seyirci yuhalasaydı Sow’u kaybederdik. Taraftarın Emenike’yi hedef alıp reaksiyon göstermesi yanlış. Topu ayağına aldığı zaman ıslıklıyorsun. Herkes etkileniyor. Tepki ona değil tüm takıma oluyor” dedi.

13 MİLYON EURO’DAN AŞAĞI SATMAM

Aziz Yıldırım “Emenike gibi oyuncular, dünyada çok az” ifadelerini kullandı.

EMENIKE’nin kulübün değeri olduğunu vurgulayan Aziz Yıldırım “Sattığımız zaman kulübe gelir kaydedeceğiz. Ama biz bu hareketleri yaparsak, onu kaybedersek, oyuncu futbolunu oynayamazsa, karakterini ortaya koyamazsa satarken de değerine satamazsın. Kulüp zarar eder. Böyle oyuncular dünyada çok az. Emenike’yi 13 milyon Euro’ya aldık. Kolay değil. 10 milyona veririz gider, ama 10 milyona oyuncu alamazsanız... Dün scoutlarla toplantı yaptım, bunu bir kez daha gördüm” dedi.

TABİİ Kİ HATALARI VAR

EMENIKE’nin zor şartlarda yetiştiğini belirten Fenerbahçe Başkanı “Güney Afrika’ya amatör takımda oynarken birisi görmüş ve Türkiye’ye getirmiş. Yetiştiği yer belli, eğitimi belli. Tabii ki hataları var. Genç bir oyuncu. Tribünde buna bağıranlar da genç. Daha olgunların bağırdıklarını düşünmüyorum” dedi.

False