NİĞDE HABERLERİ

Niğde Esnaf Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Aykin:

IHA
12.10.2015 - 16:46 |Son Güncelleme :

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkana Erdoğan Aykin, "Niğde Esnafı Kredi Batağı İçerisinde Yüzüyor" dedi.

IHA

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Aykin, Niğde’de esnafların durumunun kötü olduğunu, esnafların kredi batağı içerisinde yüzdüğünü söyledi.
Niğde’nin ekonomisinin lokomotifi olan çiftçilerin ürünlerinin para etmediği zaman Niğde esnafına büyük zarar verdiğini belirten Esnaf Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Aykin, “Umudumuz önümüzdeki seçimlere kaldı” dedi. Başkan Aykin yaptığı açıklamada, “Niğde’ deki esnafların hali içler acısı. Aşırı derecede bir sıkıntı var. Niğde tamamen tarım ilçesi çiftçi para kazanırsa esnaflara yansıyor, para kazanamazsa olumsuz bir şekilde esnafa yansıyor. Çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin para etmemesi, esnaflarımızda olumsuz yönde etkiliyor. Bu yüzden en ufak esnafımızın bile 2 ya da 3 yerden kredisi var. Kredi batağı içinde yüzüyor esnafımız. Çiftçimiz para kazanmadığı için alış veriş yapamıyor ve bu durum esnafımıza kötü yansıyor, senedini çekini ödeyemeyip icralık duruma düşüyor. Hükümetin kurulmadığından dolayı ekonomiyi olumsuz etkiledi. Umudumuz önümüzdeki seçimlerde hükümetin kurulup ilimiz için ülkemiz için hayırlı bir seçim olur ve esnafımızın durumu biraz daha olsa düzelir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Niğde Esnaf Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Aykin: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde Esnaf Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Aykin: haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:53
 • Güneş
  07:13
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:52
Sayfa Başı