GeriFutbol Ne torpilim ne dayım var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ne torpilim ne dayım var

Ne torpilim ne dayım var
refid:25264460 ilişkili resim dosyası

Trabzon’un genç file bekçisi Zeki Ayvaz, kaptan Onur’dan çok şey öğrendiğini söyledi.Uzun süre bordo mavililerin kalesini korumak istediğinin altını çizen 24 yaşındaki oyuncu, “1 lig, 1 Avrupa maçında oynayarak A Milli Takım’a seçilmemin nedeni Türkiye’de fazla genç kaleci olmaması” dedi.

Trabzonspor formasıyla ilk kez Milli Takım kampına çağırılan kaleci Zeki Ayvaz, bugünlere bileğinin hakkıyla geldiğini söyledi. Zeki, Futbol Federasyonu’nun Tam Saha Dergisi’ndeki röportajında çalışmayı seven biri olduğunu belirterek, “Bugünlere bileğimin hakkıyla geldim. Herhangi bir torpilim ya da arkamda bir dayım olmadı. Geçmişte öylelerini de gördük ama onlar şimdi piyasada yok, ben buradayım” ifadelerini kullandı.

‘ONUR’LA KARDEŞ GİBİYİZ’

Kalecİ antrenörü Alper Boğuşlu’nun kendisine büyük katkısının olduğunu ifade eden Zeki Ayvaz, “Bana önümde Onur’un olduğunu söylüyor ve her defasında onu geçebilmek için daha fazla çalışmam gerektiğini vurguluyor. Ben de zaten çoğu şeyi Onur’dan gördüm. Onunla gecemiz, gündüzümüz beraber geçti. Kardeş gibi olduk. İnsanların onu bir anda nasıl göklere çıkarıp sonra nasıl eleştirdiklerine şahit oldum” diye konuştu.

Yabancı 10, yerli 1 alıyor

Genç oyuncuların yaşadığı sıkıntılara önem verilmesi gerektiğini belirten Zeki, “Yabancıların 10 aldığı yerde altyapıdan yetişenler 1 alıyor. Yöneticilerin öncelikle kendi değerlerine sahip çıkması gerekiyor” dedi.
Genç milli takımlara 8 kez çağırılan Zeki “1 lig, 1 Avrupa maçıyla A Milli Takım’a seçilmemin nedeni Türkiye’de fazla genç kaleci olmaması” dedi.

Babası da kaleciymiş

Babası da Akçaabat Tütünspor’da kalecilik yapan Zeki “Dedemin dolmuşu varmış, babama, “Ne işin var futbolda, gel burada çalış” demiş. Babamın da kaderi çizilmiş” dedi.

Akçaabat’tan hayaline

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde doğan Zeki Ayvaz, futbola Akçaabat Sebatspor altyapısında başladı. 2007’de hayali olan Trabzonspor’a transfer edilen oyuncu, 2 yıl 1461 Trabzon’da kiralık oynadı. 2011 yılında yeniden bordo mavililere dönen genç kaleci, Onur Kıvrak’ın sakatlanmasıyla ilk kez Legia maçıyla kaleye geçti.

False