GeriFutbol Mustafa Çulcu: Cüneyt Çakır müthiş maç yönetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mustafa Çulcu: Cüneyt Çakır müthiş maç yönetti

Mustafa Çulcu: Cüneyt Çakır müthiş maç yönetti

Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, nefesleri kesen Bayern Münih-Atletico Madrid maçını yöneten Cüneyt Çakır'ın performansını değerlendirdi...

DAKİKA 33: BAYERN'İN KAZANDIĞI PENALTI DOĞRU
Atletico Madridli Gimenez, rakibi Martinez'in geçişini engelliyor, penaltı doğru karar.

Mustafa Çulcu: Cüneyt Çakır müthiş maç yönetti
DAKİKA 54: OFSAYT YOK, DEVAM KARARI DOĞRU
Torres'in pasında Bayern Münihli oyuncu Griezmann'dan daha önde. Ofsayt yok, devam kararı doğru. Yardımcı hakem Tarık Ongun'u tebrik ediyorum.

DAKİKA 74: GOLDEN ÖNCE FAUL YOK
Bayern Münih'in Lewandowski ile bulduğu ikinci golden önce Vidal müthiş yükseldi. Türkiye'de çoğu kişi bu pozisyonlarda faul bekliyor ve hakemler de veriyor. Cüneyt Çakır'ın oynatması son derece doğru bir karar.

Mustafa Çulcu: Cüneyt Çakır müthiş maç yönetti
DAKİKA 83: O PENALTIYI BÜTÜN HAKEMLER VERİR
Martinez kayarak Torres'e müdahale ediyor. Temas dışarıda gibi görünüyor ama hareketin devamı çizgi üzerinde. Hakemin kararını destekliyorum, doğru karar. Bütün hakemler bu pozisyonda penaltı verir.

SONUÇ: FUTBOL SAVAŞINI ÇAKIR KAZANDI
Maçın başında Bayern Münihli oyuncular maçın başında Cüneyt Çakır'ı baskı altına almaya çalıştı. Ama Çakır teslim olmadı ve çok iyi bir maç yönetti. UEFA bu tür maçlar için 'futbol savaşı' tanımını kullanır ve hakemlere 'Mümkün olduğunca oynatın, ikili didişmeleri devam ettirin' der. Cüneyt Çakır müthiş bir performans gösterdi.

False