MANİSA HABERLERİ

Murat Zekeriya Aydın: "Soma’ya Olan İnancımız Devam Ediyor”

IHA
07.03.2015 - 13:17 |Son Güncelleme :

KOLİN İNŞAAT ENERJİ GRUP BAŞKANI MURAT ZEKERİYA AYDIN, MANİSA'NIN SOMA İLÇESİNDE TERMİK SANTRAL KURULMASI İÇİN YER ARAYIŞLARININ BAŞLADIĞINI İFADE EDEREK, "SOMA’YA OLAN İNANCIMIZ VE YATIRIM YAPMA KARARLILIĞIMIZ DEVAM EDİYOR" DEDİ.

IHA

Kolin İnşaat Enerji Grup Başkanı Murat Zekeriya Aydın, Manisa’nın Soma ilçesinde termik santral kurulması için yer arayışlarının başladığını ifade ederek, "Soma’ya olan inancımız ve yatırım yapma kararlılığımız devam ediyor" dedi.
Kolin İnşaat Enerji Grup Başkanı Murat Zekeriya Aydın, Manisa’nın Soma ilçesindeki Yırca Mahallesi’nde kurulması planlanan termik santral hakkında açıklamalarda bulundu. Aydın, Soma’ya yatırımların devam edeceğini kaydederek, santralin kurulması için yer arayışlarının başladığını bildirdi. Kolin İnşaat Enerji Grup Başkanı Aydın, açıklamalarında şunları kaydetti:
"Kolin Grubu’nun Soma Yırca’da kurmayı planladığı termik santralin mevcut planlarına ilişkin yasal süreç devam etmekte olup, daha önce de belirtildiği üzere alternatif bir yer için ilgili makamlar nezdinde resmi bir başvuruda bulunulmamıştır. Öte yandan yasal süreçte gelinen noktadan hareketle ve Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin önderliğinde Soma Belediyesi ve yerel makamların daveti ve yönlendirmesiyle, santralin kurulmasının uygun olabileceği alternatif yer arayışı için bir çalışma başlatılmıştır. Bu çalışma kapsamında arazi satın alımı da dahil her türlü işlem gerektiği şekilde tesis edilmektedir. Daha önce de beyan edildiği gibi Soma nüfusunun ve ekonomisinin büyük bir bölümünü temsil eden Somalı Meslek ve Sivil Toplum Örgütleri, ilçede baş gösteren ekonomik olumsuzluklara çözüm oluşturması adına yeni termik santral yatırımını desteklemektedirler. Bu desteğin temelinde ülke ekonomisinin sağlıklı işleyebilmesi adına her dalda dışa bağımlılığı azaltmak hedefiyle yer altı ve yer üstü zenginliklerimizin üretime katılması gerekliliği ve yaratılacak istihdam yaratmaktadır. Bu vesileyle Kolin Grubu olarak, Soma’ya olan inancımızın ve yatırım yapma kararlılığımızın devam ettiğini bir kez daha ifade eder, tüm Soma halkına saygılarımızı sunarız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Murat Zekeriya Aydın: "Soma’ya Olan İnancımız Devam Ediyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mart 2015 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Murat Zekeriya Aydın: "Soma’ya Olan İnancımız Devam Ediyor” haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2021, Cumartesi
 • İmsak
  06:26
 • Güneş
  07:48
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı