ANKARA HABERLERİ

Mühye’nin sorunları ivedilikle çözülecek

Deniz GÜREL
05.03.2009 - 00:00 |Son Güncelleme :

Ankara Hürriyet’in gündeme getirdiği Mühye Köyü’nün yıllardır süren imar ve hizmet alımı konusundaki sıkıntılarını çözeceklerini söyleyen CHP Çankaya Belediye Adayı Bülent Tanık, "Göreve geldiğimizde ilk işlerimizden bir tanesi Mühye Köyü ve çevresindeki insanımızın Başkent’te yaşadığını hissettirmektir" dedi.

Deniz GÜREL

ANKARA Hürriyet’in gündeme getirdiği Mühye Köyü’nün yıllardır süren imar ve hizmet alımı konusundaki sıkıntıları çözeceklerini söyleyen CHP Çankaya Belediye Adayı Bülent Tanık, "Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında olan Mühye’ye hizmet götürmek yerine Eymir Gölü’ne el atmaya çalışmaktadır. Göreve geldiğimizde ilk işlerimizden bir tanesi Mühye Köyü ve çevresindeki insanımızın Başkent’te yaşadığını hissettirmektir" dedi.

Öncelikle imar sorunlarını çözeceklerini ardından bölgeyi turizm ve rekreasyon alanlarıyla donatacaklarını belirten Tanık Mühye projelerini şöyle anlattı:

"Eski nazım planında da 2023 planında da sorumluluk alanı esas olarak Büyükşehir Belediyesi’nde. Ama Büyükşehir Mühye’ye hizmet götürmek yerine başka yerlerde rant arama yolunu seçiyor. Mühye’nin imarlı gelişkin alanlarının bir kısmı Çankaya Köşkü’ne yalnızca 500 metredir. Ama bu bölgeye Mamak Çöplüğü’nün suları sızıyor. İmar belirsizlikleri yaşanıyor. Halk üzerinde bu belirsizlikler maalesef umutsuzluğa dönüştü.

Tüm Ankara’ya hizmet edecek

Ama Mühyeli’nin sıkıntılarının çözülmesine az kaldı. Seçimden sonra yapılacak işlerden bir tanesi Mühye’yi hak ettiği kimliğine kavuşturmak olacak. Bölgedeki su varlığını ve bitki örtüsünü öne çıkaracak uygulamalar yapacağız. Bölge AOÇ ve ODTÜ ormanıyla birlikte çanak içerisindeki Ankara’nın güneyini kuşatacak. Mühye bir turizm ve rekreasyon alanına dönüşecek. Mülk ve yapı sahiplerinin ihtiyaçlarının yanı sıra tüm Ankara hitap eden bir bölge haline gelecek. Bu düzenlemeleri Karayalçın’ın başkanlığı’nda Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi’yle ortak projelerle daha da zenginleştireceğiz. Bugün mahrumiyet bölgesi olan Mühye Köyü yakın zamanda çevresiyle birlikte refah alanına dönüşecek. Mühyeli vatandaş Başkent’te yaşadığını hissedecek, Başkentli de böylesi bir alanın keyfini çıkaracak."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mühye’nin sorunları ivedilikle çözülecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

31 Mayıs 2020, Pazar
 • İmsak
  03:24
 • Güneş
  05:15
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:48
 • Akşam
  20:17
 • Yatsı
  22:00
Sayfa Başı