2024 MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI

Büyük ikramiye 400 Milyon TL, toplam ikramiye
2 milyar 355 milyon 650 bin TL!


Milli Piyango Yılbaşı Sonuçları

 • Milli Piyango Yılbaşı Sonuçları

  Milli Piyango yılbaşı sonuçları, 31.12.2023 tarihinde gerçekleştrilecek çekiliş ile belli olacaktır.
 • Milli Piyango yılbaşı 2024 özel çekilişi nedir?

  Milli piyango yılbaşı çekilişi özel olarak her yıl sonu için planlanır ve o ay içerisinde başka bir çekiliş gerçekleştirilmez. Yani aralık ayı içerisinde yalnızca bir tane çekiliş gerçekleştirilir. Bu yıl da yılbaşı özel çekilişi 31 Aralık 2023 tarihinde yapılacaktır.
 • Milli Piyango yılbaşı 2024 özel çekilişi ne zaman yapılacak?

  Milli Piyango yılbaşı 2024 özel çekilişi 31.12.2023 tarihinde yapılacaktır.
 • Milli Piyango Yılbaşı 2024 ikramiye tutarları ne kadar?

  Bu yıl büyük ikramiye 400 milyon TL, dağıtılacak toplam ikramiye tutarı ise 2 milyar 355 milyon 650 bin TL olacak
 • Milli Piyango yılbaşı sonuçları nasıl öğrenilir?

  Milli piyango 2024 yılbaşı özel çekilişi sonuçları çekiliş gerçekleştirildiği andan itibaren sitemiz üzerinden takip edilebilir. Satın almış olduğunuz tam bilet, yarım bilet ve çeyrek bilet numaraları sayesinde sitemizden yılbaşı büyük ikramiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca biletinize amorti ya da diğer ikramiyelerin isabet edip etmediğini öğrenebilirsiniz.
 • Milli piyango yılbaşı 2024 sorgulama nasıl yapılır?

  Milli piyango yılbaşı özel çekilişi için satın almış olduğunuz biletlerinizi sorgulamak için Hurriyet.com.tr’nin sahip olduğu yılbaşına özel milli piyango sorgulama sayfasından gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Sahip olduğunuz tüm biletler için sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bilet numarası alanına satın almış olduğunuz biletin numarasını girmek ve ardından sorgula butonuna tıklamaktır. Özellikle yoğunluktan MPİ sitesine ulaşamadığınız durumlarda milli piyango sorgula ekranı üzerinden tüm biletlerinizin sorgulamalarını hızlı biçimde yapabilirsiniz. Bilet sorgulamak için beklemenize ya da tek tek numaraları kontrol etmenize gerek yoktur.
 • 2024 Milli Piyango yılbaşı sorgulama ekranı ya da motoru (programı)

  Kişilerin satın almış oldukları birden çok milli piyango biletini sorgulamaları için hazırlamış olduğumuz milli piyango sorgulama motoru sayesinde dilediğiniz kadar bileti kolay biçimde sorgulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sizler için yukarıda yazmış olduğumuz adımları yerine getirmenizdir.
 • Milli piyango yılbaşı çeyrek, yarım ve tam bilet sorgulama nasıl yapılır?

  Sahip olduğunuz çeyrek, yarım ya da tam biletinizin numarasını bilet numarası ekranına girdikten sonra sorgula butonuna tıklayarak sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.
 • Milli Piyango çekilişi nedir?

  Milli Piyango tarafından gerçekleştirilen Milli Piyango Çekilişi her ayın 9, 19 ve 29'uncu günlerinde gerçekleşmektedir. Genel itibariyle akşam saatlerine doğru Milli Piyango sonuçları bilet sorgula ekranı aktif olmaktadır. Tam liste (sıralı liste) halinde açıklanan listede son 6 rakamına göre büyük ikramiye kazanan numaralar birlikte son 5, 4, 3, 2 rakamına göre çeşitli ikramiyeler kazanan numaralar detaylı olarak yer almaktadır. Aynı zamanda teselli ikramiyesi ve amorti kazanan numaralar da sonuç listesinde bulunmaktadır.
 • Milli Piyango sonuçları nasıl öğrenilir?

  Milli Piyango sonuçları ile ikramiyelerin hangi rakamlara çıktığını hızlıca öğrenmek istiyorsanız, şu an bulunduğunuz sayfadan sonuçlar açıklanır açıklanmaz hızlıca piyango bileti sorgula işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken çekiliş tarihi seçimi yapmak ve bilet numaranızı sorgulama kutusuna girerek bilet sorgula butonuna basmaktır. Böylece ücretsiz olarak bilet sorgulama yapabilir ve biletinize ikramiye çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz.
 • Milli Piyango sorgulama işlemini nasıl gerçekleştiririm?

  Milli Piyango bilet sorgulama işlemini Hurriyet.com.tr bilet sorgulama motoru üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilet sorgulama ekranı içerisinde yer alan bilet numarası alanına sahip olduğunuz biletinizin numarasını giriniz ve ardından sorgula butonuna tıklayınız. Böylelikle bilet sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sadece tek bileti değil diğer biletlerinizin numaralarını yazarak bu şekilde sorgulama yapabilirsiniz.Sadece bilgisayar üzerinden değil telefondan milli piyango sorgulama yapmak isteyen kişiler cep telefonlarından kolay bir şekilde sorgulama işlemi yapabilirler.
 • Milli piyango sorgulama motoru nasıl çalışır?

  Milli piyango sorgulama motoru milli piyango sonuçları kolay bir şekilde kontrol edilebilmesi için tasarlanmıştır. MPİ tarafından çekiliş sonuçları açıklandıktan sonra milli piyango sorgulama programı aktif hâle gelir ve bilet numaranızla sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 2023 milli piyango sorgulama ekranı çekiliş başlamasından itibaren takip edilebilir.
 • Milli Piyango biletine imza atılır mı?

  Milli Piyango tarafından düzenlenen tüm şans oyunlarına ait biletlerin arka yüzüne isim ve soy isimin yazılarak imzalanması güvenlik açısından önerilmektedir. Ek olarak ikramiye kazanan kişilerin ikramiyelerini almak için başvurmaları durumunda kendilerinden biletin sahibi olduklarını ispatlamaları için bilet arka yüzüne ad ve soyad yazarak imzaları istenmektedir.
 • Teselli ikramiyesi nedir?

  Milli piyango büyük ikramiyesini tek rakam ile kaçırmış olan kişilere teselli ikramiyesi verilmektedir.
 • Milli piyango sonuçları sıralı tam liste nasıl kontrol edilir?

  Milli piyango sonuçları sıralı tam liste Hürriyet.com.tr Milli piyango sorgulama ekranı üzerinde yer alan tam liste butonuna tıklanılarak ulaşılabilmektedir. Çekilişler tamamen gerçekleştirildikten sonra sıralı tam liste sayfamızda yer alacaktır.
 • Amorti, çeyrek, yarım ve tam bilet sorgulama için farklı işlem gerekir mi?

  Bilet türünüz fark etmeksizin; çeyrek, yarım ve tam bilet sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bilet numaranızı bilmeniz yeterlidir. Yine biletinize amorti isabet edip etmediğini kontrol etmeniz için farklı bir sorgulama yapmanız gerekmemektedir.
 • Milli Piyango bileti kimler tarafından satın alınabilir?

  18 yaşından büyük olan bireyler Milli Piyango bileti satın alabilirler. 18 yaşını doldurmamış, 18 yaşından küçük olan bireyler bilet satın alamazlar ve biletlerine ikramiye çıkması durumunda ikramiye ödenmesini talep edemezler.
 • Milli Piyango biletlerinde zaman aşımı süresi ne kadardır?

  Milli Piyango biletlerine çıkmış olan ikramiyelerin bir yıllık zamanaşımı süresi bulunmaktadır. Çekiliş gerçekleştikten itibaren ikramiye kazanan biletlerin bir yıl içerisinde ibraz edilip ikramiyelerin alınması gerekmektedir. Bir yıllık zaman aşımını geçmiş olan biletlere ikramiye ödemesi gerçekleştirilmez. Zaman aşım süresi hafta sonuna ya da resmi tatile denk gelmiş olması durumunda izleyen ilk iş günü içerisinde mesai bitimine kadar ikramiye alınabilir.