ANTALYA HABERLERİ

MHP Esnaf’la Buluştu

IHA
04.05.2015 - 18:11 | Son Güncelleme :

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP) ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI KALEİÇİ ESNAF DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayları Kaleiçi Esnaf Derneğini ziyaret etti.
MHP Antalya Milletvekili Adayı Ahmet Selim Yurdakul, Güray Parlak ve Cengizhan Gököz Muratpaşa bölgesindeki kapalı yol esnafını ve Kaleiçi Esnaf Derneğini ziyaret etti.
PAREKENDECİLİK KANUNU YENİLECEK
Perakendecilik kanunun esnafın talebi doğrultusunda tekrar düzenleneceğini belirten Güray Parlak, “Esnafımızın geleceğini kurtaracak reçete Milliyetçi Hareket Partisi seçim bildirgesinin içerisindedir. Yıllardır peşinden koştuğumuz perakendecilik ticaret kanunu yasallaştı. Fakat 5 taslak hazırlanmasına rağmen beklentilerimizin hiçbirisi bu taslağın içerisinde bulunmuyor. MHP iktidarı olarak ilk yapacağımız çıkan bu kanunu ele almak. Esnafın kanayan en büyük yarasıdır. Esnafımızı korumak ve yeni ticarete başlayan esnafımıza 5 yıl gelir vergisinden muaf olacaktır” dedi.
OTELLERE SİGORTA DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ…
Parlak şöyle devam etti: “Rus pazarında yaşanan ekonomik sorundan dolayı 1 milyon’a yakın Rus ülkemize gelmeyecek. Buda 10 milyon gecelemeye tekâmül ediyor. Turizm sektöründen beslenen yaklaşık 80 iş alanı şuan kötü, durumdadır. Antalya’nın olmazsa olmazı turizm ve tarımdır. Turizm sektöründe kış ayında yaklaşık 150 bin vatandaşımız işsiz kalıyor. Yaşanan işsizliğin ortadan kaldırmak için kış sezonunda otelleri açık olanlara sigorta desteğinde bulunacağız. Turizm çeşitlendirmesiyle bu işsizliğin önüne geçeceğiz” diye konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Adayı Ahmet Selim Yurdakul ise “Antalya’da kazanıp başka illerde vergi ödeyenlerin vergilerinin tekrar bu kente kazandıracağız. Bunun için nerede ticaret yapılıyorsa oraya pay vereceğiz. Normal kentlerin gelirleri haricinde yapılacak bir uygulama olacak. Hem Antalya’nın gelişimini sağlayacağız hem de yatırım yapılmasını sağlamış olacağız. Bu hem turizm sektöründe hem buna destek veren tarım sektöründe hem de küçük esnafımızın ayakta kalması noktasında büyük bir rahatlama sağlayacak. Turizmi kolaylaştırıcı projelerimizle turizmi ve küçük esnafımızı ayakta tutmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden MHP Esnaf’la Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2015 tarihinde saat 18 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Esnaf’la Buluştu haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Haziran 2020, Salı
 • İmsak
  03:50
 • Güneş
  05:32
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:18
 • Yatsı
  21:53
Sayfa Başı