GeriSpor Metin Sertoğlu: Bakan’a mektup
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Metin Sertoğlu: Bakan’a mektup

Abone Olgoogle-news

Metin SERTOĞLU

DERNEĞİMİZ 1995 yılında, Su ve Kara Avcıları Derneği adı altında 35 üyesi ile Mut beldesinde çalışmalarına başlamış olup, şu anda 752 üye sayısı ile bu faaliyetlerine devam etmektedir. Faaliyetlerimiz arasında, doğaya canlı keklik salmak, yavru zamanında avlanmayı engellemek ve yasak av süresi içinde spora yönelik Trap atışları düzenlemek yer almaktadır. Ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramları'nda törenlere katılarak insanlarımıza günün önemini kavratmaktır. Törenlerin usulen değil, gerçekten bilinçli olarak izlenmesini insanlarımıza öğretmektir.

Yöre avcılarımızın doğasının dengesini daha fazla bozmamaları için, spora yönlendirip Trap atışlarına başlatmak istiyoruz. Avcıları dağlardan, ovalardan atış poligonlarına çekerek, çevremizdeki doğal ve yaban hayatını bir nebze de olsa böylece kurtaracağımıza inanıyoruz. Ancak dernek imkanlarımız yetersizdir!

ADRES DOĞRUDUR

Sayın Spor Bakanı Fikret Ünlü'nün Ermenek ve Balgusan çevrelerinde doğal ve yaban hayatını korumakla birlikte, avcıları da kucaklamış olduğunu gördük ve Karaman'a modern bir atış poligonu inşaatını başlattığını duyduk.

Mut avcıları olarak amacımız, yöremizin değerli Bakan'ı Sn. Ünlü'nün bu açtığı yoldan yürüyerek yaban varlıklarına özgürlük, Türk ulusuna keskin nişancı gençler yetiştirmektir. Kuracağımız poligon için atış makinesi ve diğer gerekli malzemelere ihtiyacımız bulunmaktadır. Yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi umarak, Mut avcıları ve genç avcı adayları olarak saygılarımızı sunuyoruz.

Dernek başkanı Kadir Cesur, ikinci başkan Mehmet Demirdağ ve 7 yönetim kurulu üyesi tarafından imzalı mektupları, gereği için Bakanlık'ça bana havale edilmiş. Diğer yörelerimize uzandığı gibi bu çağdaş avcılara da devlet elini verecek, kendilerini mütevazı poligonlarına kavuşturacaktır. Avcı ve atıcı birbirinden ayrılamaz bir bütündür. Bu insanların çağdaş çatısı T.C. Atıcılık ve Avcılık Federasyonu olup, hamileri de devletin ve milletin bakanı Sn. Fikret Ünlü'dür. Adres doğrudur!

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle