Mesut Özil kavga etti

Mesut Özil kavga etti

Arsenal Manchester City'e 6-3 mağlup olduğu maçta kırmızı beyazlılara yakışmayan olaylar yaşandı.

Haberin Devamı

FUTBOL FEDERASYONU DİSİPLİN KURULU MANCHESTER CİTY TARAFTARLARINA İKİ PARMAK İŞARETİ YAPAN WİLSHERE HAKKINDA İSE SORUŞTURMA BAŞLATTI

Lider Arsenal Manchester City'e 6-3 mağlup olunca Manchester City Stadı'nda Arsenal'e yakışmayan olaylar yaşandı. İngiltere'nin en yüksek tirajlı gazeteleri The Sun ve Sunday Mirror, kaptan Mertesacker'in Mesut Özil'in üzerine yürümesini manşetten "Çılgınlık" " Liderler 6 kez Vuruldu" "Kavga" gibi başlıklarla verirken İngiliz Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun Manchester City taraftarlarına parmak işareti yapan Arsenal'in orta saha oyuncusu Jack Wilshere hakkında soruşturma açtığını bildirdi. Parmak işaretini maçı TV'de izleyen herkes gördü. Bugünkü gazeteler ise fotoğrafladı. Kabus mağlubiyet yüzünden Arsenal'in kendini kaybettiğini belirtildi. Per Mertesacker'in mağlubiyetten çok Mesut Özil'in Arsenal'li taraftarlara teşekkür selamı vermemesi üzerine sinirlendiği de kaydedildi. İki Alman futbolcunun kapıştığını gören Arsene Wenger "Almanlar sorunu kendi aralarında çözerler" diye konuşarak kavgaya bulaşmak istemedi.

Maçtan sonra Arsenal taraftarından özür dileyen Mesut Özil, "Sonuçtan üzgündüm. Size gelip teşekkür etmem gerektiğini biliyorum" diye konuştu. Arsene Wenger ise takımının maçı kazanabileceğini söyleyerek inanılmaz bir savunma yaptı. The Mail on Sunday ise "Manchester City fırtınası Arsenal'i paramparça etti" manşetini kullandı.

Haberle ilgili daha fazlası: