GeriÇukurova Mersin’de Musa Eroğlu Sevgi Parkı ve heykeli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mersin’de Musa Eroğlu Sevgi Parkı ve heykeli

Mersin’de Musa Eroğlu Sevgi Parkı ve heykeli
Abone Olgoogle-news

TÜRK Halk Müziği’nin ünlü yorumcusu Musa Eroğlu’nun memleketi Mersin’in Mut İlçesi’nde kendi adını taşıyan parkı ve heykeli düzenlenen törenle açıldı. Açılışta Musa Eroğlu, ünlü sanatçılarla birlikte davetlilere konser verdi.

Törenin açılışında konuşan Mut Belediye Başkanı MHP’li Nebi Yılmaz, göreve geldiklerinden bu yana parkın eksikliklerinin tamamlayarak açılışını yapmak için çalıştıklarını söyledi. Son zamanlarda Türkiye’de artan terör olaylarını da değinen Yılmaz, şunları söyledi:

"İçinde bulunduğumuz dönem olaylarla, şehitlerle, kanla, korku imparatorluğu kurulmaya çalışılan bir dönemle, geçmişte olduğu gibi bu ülkenin geleceğine bir nebze su serpmek için Musa Eroğlu Sevgi Parkı adının koyarak bütün dünyaya, bütün ülkeye sevgiyi, barış ve kardeşliği yaymak istiyoruz. Buraya katılan bu kardeşliğe ben de varım diyen insanlara teşekkür ediyorum. Musa Eroğlu, halk müziğine emek vermiş, sevgi mesajları vermiş bir büyüğümüzdür. Tüm ülkede sevildiği gibi bu ilçenin bağrından çıkan ve ülke geneline hizmet eden amacı uğrunda sevgi ve barış niteliği taşıyan bu hocamızı onurlandırmakta bize düştü. Yaşayan Karacaoğlan’a saygı duyuyoruz."

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Kocamaz da parkın açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu kaydederek, "Çağın Karacaoğlan’ı dediğimiz Musa Eroğlu hocamız bir Mersinli olarak, bir Mutlu olarak her zaman gurur duyacağımız bir şahsiyettir. Onun birleştirici gücünü, onun Türk milletinin genetiğinde gelen her zaman bir ve bütün olmaya yönelik öğretilerini hepimiz şiar edinmek durumundayız" diye konuştu.

KONSER VERDİLER

Musa Eroğlu yaptığı kısa konuşmada insanların buraya yürekleriyle geldiklerini, yürekleriyle oturduklarını, lazım olanın sevgi, barış ve dostluk olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Musa Eroğlu Sevgi Parkı, Musa Eroğlu heykeli ve parkta bulunan Kuvayi Milliye Anıtı’nın açılışı yapıldı. Halkoyunları ekibinin gösterisinin ardından Musa Eroğlu, Güler Duman, Latif Doğan, Mustafa Özarslan, Yüksel Didikoğlu, Savai Korkmaz ve Özgür Şahinsoy’un sahnede birlikte konser verdi.

Eroğlu, heykelinin Konya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mutluhan Taş koordinatörlüğünde heykeltıraşlar Mehmet Aksoy ve Salim Kaptanoğlu tarafından yapıldığı bildirildi. Heykelin kaidesine yazılacak yazının ise ilçede okullar arası yapılacak bir yarışmayla belirleneceği kaydedildi. Açılışı yapılan Musa Eroğlu Sevgi Parkı’nda; Musa Eroğlu’nun heykelinin yanı sıra Kuvayi Milliye Anıtı, futbol, voleybol, basketbol sahası, oyun grupları, dinlenme alanları ve kafeterya bulunuyor.

Açılış törenine Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Gülnar Belediye Başkanı MHP’li Ahmet Günel, Mut Belediye Başkanı MHP’li Nebi Yılmaz, Mut İlçe Emniyet Müdürü Murat Güney, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle