GeriFutbol Mersin İY Başkanı'ndan iddialara yanıt
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mersin İY Başkanı'ndan iddialara yanıt

Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, “Yattara, idmanlardan kaçmak için bahanelere ihtiyaç duyuyor. Tamamen şov peşinde” dedi.

Kahramanlı yaptığı açıklamada, Yattara'nın takıma geldiği günden bu yana doğru düzgün maça çıkmadığını, sakat olduğunu söyleyerek sürekli idmanlardan kaçtığını ileri sürdü. Teknik Direktör Hakan Kutlu'nun verdiği rapor doğrultusunda Yattara'nın kadro dışı bırakıldığını anımsatan Kahramanlı, şunları kaydetti: “Yattara'ya kadro dışı kaldıktan sonra bir idman programı verildi. Kendisi de her zaman idmandan kaçan bir kişi. Yattara, idmanlardan kaçmak için bahanelere ihtiyaç duyuyor. Tamamen şov peşinde. Can güvenliğinin olmadığını, dövdürtmek istediğimi, hakaret ettiğimi söylüyor. Bunları söylerken insanın biraz utanması lazım. 5 yıldır kulüp başkanıyım. Bir futbolcuyu dövdürtmek değil, hakaret bile etmedim. Ama Yattara, sürekli sahilde içki içerken, sigara içerken görülüyordu. Türk futboluna yakışmayan bu tutumunu bırakmadığı sürece hangi kulübe giderse gitsin bu tip davranışlarını sürdürmeye devam edecektir. Yattara, sözlerine güvenerek iş yapılacak bir adam değildir. Takımda kadro dışı bırakılmıştır, kulüple ilişkisi tamamen kesilecektir. Bizim onunla işimiz olmaz. Benim onu tehdit ettirdiğim yahut dövdürdüğüm kesinlikle yalan. Burası dağ başı değil. Yattara şovmendir.”

Kahramanlı, futbolcunun kullandığı aracın kulüp tarafından kiralandığını belirterek, “Kiralık aracın süreci bitmiş. Tabi ki bu arabayı adamlar isteyecek. Bundan doğal ne olabilir?” diye konuştu.

False