MANİSA HABERLERİ

Manisa Ülkü Ocakları İran Televizyonunu Kınadı

IHA
15.11.2015 - 15:15 | Son Güncelleme :

MANİSA ÜLKÜ OCAKLARI ÜYELERİ, 6 KASIM TARİHİNDE İRAN RADYO VE TELEVİZYON KURUMU’NA BAĞLI KANALDA YAYINLANAN BİR PROGRAMDA TÜRKLERE HAKARET EDİLDİĞİ GEREKÇESİYLE BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK, YAŞANAN OLAYA TEPKİ GÖSTERDİ.

IHA

Manisa Ülkü Ocakları üyeleri, 6 Kasım tarihinde İran Radyo ve Televizyon Kurumu’na bağlı kanalda yayınlanan bir programda Türklere hakaret edildiği gerekçesiyle bir basın açıklaması yaparak, yaşanan olaya tepki gösterdi.
Manisalı ülkücüler, Manolya Meydanı’nda bir araya gelerek, İran Radyo ve Televizyon Kurumu’nu kınadı. İran’da faaliyet gösteren bir televizyon kanalında Türklerin aşağılandığını ifade eden Manisa Ülkü Ocakları Başkanı Murat Yörük, “6 Kasım tarihinde İran Radyo ve Televizyon Kurumu’na bağlı ‘Kanal 2’ isimli televizyon kanalında soydaşlarımıza ve medeniyetimize hakaret edilmiştir. Söz konusu programda Güney Azerbaycan Türkü bir çocuğun dişlerini tuvalet fırçasıyla temizlemesi ve bu sebepten etrafına kötü koku yayılmasıyla ilgili bir sahne verilerek, İran Türkleri açıkça aşağılanmıştır. Türk milleti ‘pasaklı, kirli ve bulundukları alanda bütün kökü kokuların kaynağı’ gibi gösterilmeye çalışılmıştır. Bugün Ortadoğu’da çıkarları peşinde koşarak bir aktör olmaya talip İran’a çağrımızdır. Aynı kökten beslenen bir zenginlik olan mezhepleri çatışma aracı olarak kullanarak Türkmen soydaşlarımızı birbirine kırdırmaya vazgeçin. Suriye’de zulme karşı yürütülen savaşa, mezhep savaşı algısı yükleyerek Türkmenlere yaptığın ve taşeronlarına yaptırdığınız katliamlara son verin. Güney Azerbaycan’da, Güney Horasan’da ve Kaşkay Türklerine karşı yürüttüğünüz asimilasyon ve inkar politikalarını sonlandırın.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa Ülkü Ocakları İran Televizyonunu Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Kasım 2015 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa Ülkü Ocakları İran Televizyonunu Kınadı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Haziran 2020, Çarşamba
 • İmsak
  03:49
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  17:12
 • Akşam
  20:46
 • Yatsı
  22:28
Sayfa Başı