ERZURUM HABERLERİ

Makyaj Sorunlu Burnu Saklamaz !

IHA
09.12.2015 - 11:28 |Son Güncelleme :

DR. BAHADIR BAYKAL

IHA

Kulak Burun ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr Bahadır Baykal, “Burun estetiği tüm dünyada en fazla yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Her yıl, binlerce kadın hasta estetik açıdan kendini daha iyi ve daha güzel görmek adına kozmetik imkanlar içerisinde belli bir arayışa girer. Genellikle kadın hastalarımızda, burun şekillerinden kaynaklanan deformitiler ve burun şeklinin yüze uyumsuz ve orantısız olması memnuniyetsizlik oluşturmaktadır.” dedi.
Burun estetiği ameliyatının sosyal ve psikolojik olarak kişilerin hayatlarında önemli bir rol oynadığını kaydeden Op. Dr Bahadır Baykal, “Özellikle kadın hastalarımız, burun estetiği ameliyatından sonra kendilerine güvenlerinin arttığı, daha istikrarlı bir duygusal huzura sahip olduklarını dile getirmişlerdir. Hatta bazı bayan hastalarımız, rinoplasti başarısını hayatlarının değişmesine sebep olan bir deneyim olarak gördüklerini belirtmişlerdir. Bazı kadın hastalarımız, burun fonskiyonlarının tam olarak çalışması ve küçük kusurlarının düzeltilmesi için rinoplasti prosedürlerinden faydalanırken, önemli çoğunluk için başlıca sebep tamamen estetik kaygıdır. Burun estetiği ameliyatları tamamen kişiye özeldir.” diye konuştu.
Kulak Burun ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr Bahadır Baykal, kadınlarda burun estetiği hedeflerini şöyle açıkladı:
“Görünümün iyileştirilmesi: Pek çok kadın için, burun estetiği ameliyatı olmanın en temel sebebi, görüntülerinde iyileştirme istemeleridir. Çoğu kadın hasta mikrometre oranında yapılan çok küçük değişikliklerin, yüzde büyük oranda değişiklik yarattığını duyduklarında oldukça şaşırırlar. Burnunun çok büyük, çok küçük olduğunu ya da burun şeklinde bozukluk olduğunu düşünen kadın hastalar, estetik portrelerinin yeniden çizildiği burun estetiği cerrahisinden faydalanmak isterler. Fonksiyonelliğin iyileştirilmesi: Burun şekillerinde deformasyon olan kadın hastalarda vertigo (baş dönmesi), şiddetli alerji ve nefes alma problemleri olabilir. Burnun işlevselliği ile ilgili olan bu problemler yine burun estetiği cerrahisi ile sorun olmaktan çıkacaktır. Kadın hastaların burun estetiğinden beklentileri. Kadınlar sadece şekli güzel, ebatı uygun bir burun değil, aynı zamanda yüzlerine uygun doğal bir burun isterler. Burnun yüzde öne çıkan önemli bir organ olması, yüzün tüm diğer parçalarıyla uyumlu, benzersiz ve mükemmel bir bütünlük sağlaması kadın hastaların en önemli beklentisidir. Kadın burun estetiği ameliyatına hazırlık süreci. Burun estetiği ameliyatı öncesinde, kan inceltici olarak kullanılan ilaçların kesilmesi gereklidir. Ağrı kesici ve kaş gevşetici gibi tüm ilaçlarında kesilmesi önemlidir. Ayrıca takviye vitaminlerin, alkol ve sigara tüketiminin en az 1 hafta öncesinden bırakılmasını ben genellikle hastalarıma tavsiye ederim. Kadın burun estetiği faydaları. Burnun yüzün tam ortasında yer alan bir organ olması, yüze bakıldığında ilk önce burnun farkediliyor olmasına neden olur. Burnun makyaj hileleri ya da başka bir takım şeylerle saklanma şansı yoktur. Her burnun düzgün bir proporsiyona ulaşması mümkündür. Genellikle yapılan çok küçük bir değişiklik görünümde büyük gelişmeye yol açar.”
Kulak Burun ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr Bahadır Baykal, burun estetiği ameliyatı ile düzeltilebilen problemleri şöyle sıraladı:
“Burun kemiğindeki uzunluğun veya genişliğin küçültülmesi. Burun kemerinin kaldırılması veya boyunun kısaltılması. Burnu dikey bir hizaya getirmek. Çökmüş burun deliklerinin düzeltilmesi.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Makyaj Sorunlu Burnu Saklamaz ! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Aralık 2015 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Makyaj Sorunlu Burnu Saklamaz ! haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ocak 2021, Salı
 • İmsak
  05:58
 • Güneş
  07:26
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı