İSTANBUL HABERLERİ

Makineciler Tayvan’la işbirliğine girdi

DHA
20.03.2017 - 15:27 |Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 20 Mart (DHA) - Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) kendi sektöründe dünyanın en büyük fuarlarından Taipei International Machine Tool Show (TIMTOS) ile işbirliği anlaşması imzalandı. TİAD’ın imzaladığı anlaşmayla MAKTEK Avrasya fuarı ile TIMTOS karşılıklı olarak birbirlerini destekleyecek. 

TİAD açıklamasına göre, Türkiye-Tayvan arasındaki ticari partnerliği geliştirmek amacıyla gerçekleşen imza törenine TİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aydoğdu, TAMI Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı David Chuang, TAITRA Yönetim Kurulu Başkanı Walter Yeh katıldı. Gerçekleşen anlaşma ile takım tezgahları ve makina sektörünün her iki ülkedeki ana fuarları olan MAKTEK Avrasya ve TIMTOS, üç kurumun imzasıyla partner olarak konumlandırıldı. Bu anlaşmaya göre her iki ülke, bu fuarlara katılım, ziyaret ve tanıtım anlamında birbirine destek olacak.  Dernek temsilcilerinin gerçekleştirdiği konuşmalarda her ülkenin ticari ilişkilerini ve ortak stratejik sektörlerinin gelişimi adına anlamlı mesajlar verildi. 
Daha güçlü temsil edileceğiz
TİAD Başkanı Hakan Aydoğdu işbirliği ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, daha önce fuarlarda Türk makina sektörü olarak yer alamadıklarını, işbirliğinin bunu sağlayacağını belirtti. Aydoğdu, işbirliği  ve Türk Büyükelçiliği’nin de desteği ile sonraki TIMTOS fuarında Türkiye’nin katılımda bulunacağını vurguladı. Aydoğdu, “Yerli makina üreticilerimiz çok daha iyi konumda fuarda yer alacak. Kelimenin tam anlamıyla çıkartma yapacağız. Anlaşmanın getirdiği en büyük avantaj bence bu” diye konuştu. 
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Makineciler Tayvan’la işbirliğine girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Mart 2017 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Makineciler Tayvan’la işbirliğine girdi haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:35
 • Güneş
  06:09
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  19:57
 • Yatsı
  21:24
Sayfa Başı