GeriDiyet Rehberi Zayıflatan Yosun Spirulina
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zayıflatan Yosun Spirulina

"Protein deposu, mucize yosun olarak nitelendirilen ve Türkiye'de ilk kez İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde kurulan çiftlikte üretimi yapılan "Spirulina"nın satışına başlandı."

Yılda ortalama 15-20 kilogram üretilecek olan Spirulina'nın 35 gramlık 100 tableti 35 milyon liraya satılıyor. Mucize yosun Spirulina'nın, bilinen protein kaynakları içinde en yüksek değere sahip bir biyo-ürün olduğunu belirten uzmanlar 'Sığır etinde yüzde 17.4, tavuk etinde yüzde 19, sardalyada yüzde 20.6, alabalıkta yüzde 19.2, koyun sütünde yüzde 5.6, inek sütünde yüzde 3.2, yoğurtta yüzde 4.8, yumurtada yüzde 12.8 ve soyada yüzde 36.7 oranındaki protein'in Spirulina'daki miktarının yüzde 65-70 civarında olduğunun altını çiziyorlar.

Başta kanser olmak üzere, tümör oluşumunu azaltıcı, kansızlığı önleyici etkileri olan Spirulina'nın, kolesterol oranını düşürmek, kan basıncını ayarlamak, hücre yenilenmesini sağlamak ve dinamizm kazandırmak gibi işlevleri de var.

Zayıflatıcı etkisi de var!
Spirulina'nın zayıflama ve diyetlerde de kullanıldığını bildiren uzmanlar, "Spirulina"nın, vücudu beslerken ayı zamanda yemeklerden önce alındığında tokluk hissi vererek zayıflamayı sağladığını" belirtiyorlar. Mucize yosun hiçbir katkı maddesi içermediği ve ilaç olmadığı için kullanım dozu sınırlanmıyor.

Ancak uzmanlar yosunun, günde 6 tablet alınmasını önerdiklerini sözlerine ekliyorlar.

False