GeriKişisel Bakım Zahmetsiz bronzluk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zahmetsiz bronzluk

Abone Olgoogle-news

"Hem cilt kanserinden çekinenler hem de saatlerce güneş altında yatmaktan sıkılanlar kısa sürede bronzlaşmak için sprey bronzlaştırıcıları tercih ediyor. Aralarında yıl boyu yanık bir tenle dolaşmayı isteyen dünyaca ünlü isimler de var."

Kış ayları henüz bitmeden yaz mevsiminde olduğu gibi bir bronzluk yakalamak için çeşitli yöntemler geliştiriliyor. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmadan bronz bir tene sahip olmak isteyenlerin seçeneklerinden biri de bronzlaştırıcılar. Bunlardan İngiltere ve ABD'de tanınmış markalardan biri olan Spraysun'ı Türkiye'ye getiren Sun Med Kozmetik'in ortaklarından Yeşim Kazasker ile konuştuk.

"Yurtdışında makyaj öncesinde cilde renk vermek için kullanılıyor"

Bronzlaştırıcılar günlük hayatta kullandığımız kozmetik ürünleri haline geldi. İnsanlar yaz ayları dışında da bronz kalmak istiyor değil mi?

Evet, geçmişten farklı olarak günümüzde 12 ay boyunca bronz kalmak isteyenlerin sayısı hayli fazla. Çünkü yanık ten kişiyi daha güzel ve sağlıklı gösteriyor. Mesela ünlülerin görüntülerine baktığınızda hep yanık tenli olduklarını görürsünüz. Ayrıca artık kimse saatlerce tavuk gibi plajlarda güneşlenmiyor. Alternatifleri de otobronzlaştırıcılar. Ancak Türkiye'de bu tip bronzlaştırıcıların bilincine varılmadı. Türkler hâlâ atın ölümü arpadan olsun diye düşünüyor ve cilt kanserini önemsemeden saatlerce güneşin altında kalıyor.

Diyelim ki güneşlendim ama her yerim eşit oranda yanmadı. O zaman da bu spreyler işe yarıyor mu? Vücudun her yerini eşit oranda bronzlaştırabiliyor mu?

Spraysun'ın mendilleriyle yüzünüzü sildikten birkaç saat sonra bronz bir görüntüye sahip oluyorsunuz. Ürünü istediğiniz gibi yayabiliyorsunuz. Vücudunuzu bu mendillerle sildiğinizde tüm bölgeleriniz eşit bronzlaşmış oluyor. Yurtdışında makyaj öncesinde cilde renk vermek için bunlar kullanılıyor. Çantanızda taşıyabileceğiniz bu mendilleri fondöten yerine de kullanabiliyorsunuz.

"Erkekler güneş altında yatmayı sevmedikleri için tercih ediyor"

Erkekler de geçmiş yıllara göre görünümlerine daha çok dikkat ediyor. Onlar da bu tip bronzlaştırıcıları tercih ediyor mu?


Erkeklerin bronzlaşmaya ayıracak pek vakti olmuyor. Güneş altında saatlerce kalmayı da sevmiyorlar. O yüzden onlar da artık bu tip spreyleri, kremleri kullanıyorlar. Yurtdışındaki kuaför salonlarında saç kesiminden sonra erkeklerin yüzüne renk gelsin diye bu spreylerden sıkılıyor. İşadamları toplantı öncesinde yüzleri için bu ürünlerden kullanıyor. Zaten ürünlerimizin ilk siparişlerinden birini de Türkiye'nin en ünlü erkek kuaförlerinden biri verdi.

Markanızı kullanan ünlüler arasında kimler var?

Spraysun İngiltere ve Amerika'da güneş ışınlarının ve solaryum uygulamalarının yol açtığı istenmeyen etkilere karşı en iyi alternatifler arasında gösteriliyor. Spraysun, Amerika'da 2004 yılında güzellik ürünleri Oscar'ını aldı. Avrupa'da artan cilt kanseri nedeniyle insanlar artık bu tip ürünlere yöneliyor. Özellikle sanatçılar hem bronz görünmek hem de güneşin yaşlandırıcı etkisinden korunmak istiyor. Jennifer Lopez bile sahneye çıkmadan önce spreyle bronzlaşıyor. Sarah Jessica Parker, Britney Spears, Kylie Minogue ve kardeşi Dannii Minogue Spraysun'ı kullanan ünlülerden birkaçı.

False