GeriKadın Sağlığı Yulaf Ezmesinin Faydaları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yulaf Ezmesinin Faydaları

Yulaf Ezmesinin Faydaları

"Yulaf ezmesi, yulaf kepeğinden elde edilen bir besindir. Genellikle sporcuların ve diyet yapanların tüketmesiyle bilinse de yulaf ezmesini beslenme listenize dahil etmeniz için çok fazla neden var. İşte yulaf ezmesinin faydaları…"

Yulaf ezmesinin faydaları neler?

Yulaf ezmesi, cilt sağlığına fayda sağlar. İçeriğindeki çinko cildi temizlemeye ve toksinleri temizlemeye yardımcı olur. Öte yandan yulaf ezmesi, egzama gibi cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılır

Yulaf ezmesi, protein bakımından oldukça zengindir. Bir porsiyon yulaf ezmesi, günlük protein ihtiyacının yüzde 15’ini karşılar. İçerdiği E vitamini sayesinde kas liflerini de yenileyen yulaf ezmesi aynı zamanda önemli bir antioksidan kaynağıdır.

YULAFI KULLANMANIN 5 FARKLI YOLU

Yulaf ezmesi iyi bir protein kaynağı olduğu kadar, en sağlıklı karbonhidratların da başında gelir. Uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir ve aynı zamanda vücuda enerji verir.

Yulaf Ezmesinin Faydaları

Yulaf ezmesinin bilinen en önemli özelliği kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Sabahları tüketilen yulaf ezmesi fazla kalori alımına engel olur, gün içinde daha az acıkmanızı sağlar. Yulaf ezmesi, yüksek besin değeri ile sadece metabolizmayı hızlandırmaz, yağ birikimine de engel olur.

Lif bakımından da zengin olan bu besin sindirim sorunlarına da iyi gelir.

KAKAOLU YULAF EZMESİ TARİFİ

Yulaf ezmesi, içerdiği antioksidanlar sayesinde kalp hastalığı riskini azaltır.

Yapılan araştırmalar, yulaf ezmesinin kansere karşı koruduğunu ortaya koydu. Bu besin, içerdiği fitokimyasallar sayesinde özellikle kolon ve meme kanseri riskini büyük ölçüde azaltıyor.

Tiroid bezlerinin doğru şekilde çalışmasına yardımcı olan iyot içerir. Bu özelliği ile tiroid hastalıklarını önler.

MAHMURE ÖZEL

False