GeriEtkinlik Rehberi Yılbaşı İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılbaşı İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yılbaşı İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?
Abone Olgoogle-news

"Yeni yıl gecesi ışıl ışıl parlamak ve göz kamaştırmak için yılbaşı gecesi cilt bakımı önerilerine göz atın."

Hem yeni yıla sağlıkla parıldayan bir cilt ile girmek hem de yılbaşı gecesi kusursuz görünmek için yüzünüzün ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu cilt bakımı adımlarını uygulamanız gerekir. Temizliğin ya sıra doğal maskeler ve kozmetik ürünlerle destekleyeceğiniz yılbaşı cilt bakımı uygulamaları ile kusursuz görünebilirsiniz.

Tüylerinizden Kurtulun

Kaş, yüz ve vücut tüylerinizi ağda ya da epilasyon ile ortadan kaldırın. Yılbaşı gecesi kızarmış ya da tahriş olmuş cildinizle huzursuz olmamak için jilet kullanmamalı ve ağda, epilasyon gibi işlemlerinizi de bir hafta öncesinden tamamlamalısınız.

Yılbaşı İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Temiz ve Sağlıklı Bir Cilt

Bakımlı bir cildin kaynağının temizlik olduğunu unutmayın. Derinlemesine bir temizlik için vücudunuza kese yapabilirsiniz. Kese hem ölü derilerinizden kurtulmanızı hem de gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olacaktır. Hem yüz hem de vücut temizliğinde derinlemesine bir etki yaratmak için peeling uygulamayı da sakın unutmayın.

Masajın Rahatlatıcı Etkisinin Tadını Çıkarın

Yılbaşı gecesi öncesi hem daha iyi keselenmek hem de masajla kan dolaşımınızı hızlandırıp sağlıkla nefes alan bir cilde kavuşmak için hamama gidebilirsiniz. Köpük masajı ya da klasik masaj ile rahatlayabilir, cildinizi canlanadırabilirsiniz.

Yılbaşı İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Bakımlı El ve Ayaklar

Bir kadının en çok dikkat çeken bölgeleri kusursuz el ve ayaklardır. Özellikle ellerinizin bakımına özen göstermeyi ihmal etmeyin. Yılbaşı gecesi için manikür ve pedikür sonrası oje seçiminde tercihinizi günün rengi kırmızıdan yana kullanın.

Nem Dengesini Sağlayın

Yılbaşı gecesi hazırlanmadan alacağınız duş sonrası vücudunuzu cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemlendirin. Duştan çıkmadan önce zeytinyağı ile karıştırdığınız Türk kahvesi ile yapacağınız peeling de cildinizin bebeksi bir yumuşaklığa sahip olmasını sağlayacaktır. Dilerseniz kozmetik mağazalarında satılan farklı içeriklerdeki hazır peelinglerden de yararlanabilirsiniz. Yüzünüze ise her zaman kullandığınız nemlendiriciyi sürmek ve yine Türk kahvesi ile maske yapmak yeterli olacaktır.

Yılbaşı İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Sivilcelerinizi Yok Edin

Son anda çıkan sivilceyi sıkarak daha çok iz bırakmak yerine çok az su ile erittiğiniz aspirinden yardım alın. Erimiş asprini sivilcenin üzerine sürün. 10 dakika bekleyip kuruyunca nemli bir pamukla silin. Kuruduğunu ve kızarıklığın geçtiğini göreceksiniz.

False