GeriAşk Ye beni!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ye beni!

"Erkeğin kadından beklediği şeylerin başında belki de arzulanmak geliyor. Cinsel ilişkinin anlamlı bir hale gelmesi için erkek kadının arzu dolu bakışlarını arıyor."

Erkekler özellikle tek gecelik aşklarda kendilerini kanıtlamak için bütün cinsel maharetlerini ortaya koymaya çalışıyor. Kadınla arasında bir sevgi ya da aşk bağının olmayışı, onu kadına meydan okumaya itiyor. Böyle bir durumda partnerler uyumluysa ve her şey iyi giderse ne mutlu, aksi taktirde ilişki, hayal kırıklığı ile noktalanabiliyor.

Erkek, sevişmek istediği kadın tarafından mutlaka arzulanmak ve sevilmek istediği için partnerinin rahatsız edici en ufak bir sözü ya da hareketi, onu soğuk ve kayıtsız bir hale getirebiliyor.

Bu durumda kadın da, neyin erkeği rahatsız ettiğini tahmin edemediğinden, günlerce nerede hata yaptığını düşünüyor.

Erkek uzun zamandır tanıdığı ve bir şeyler paylaştığı kadınla arasında uyumsuzluk olduğu zaman bu hayal kırıklığını yaşamıyor. Çünkü partneriyle bu konuda konuşup uzlaşma ya da en azından ona hangi davranışından dolayı rahatsız olduğunu belli etme şansı oluyor. Böylece sorun, bu karşılıklı sevgi ve saygı ortamı içinde paylaşılıp, giderilebiliyor.

False