GeriVolkan Kurt Sarı tozlardan gelen güzellik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sarı tozlardan gelen güzellik

Sarı tozlardan gelen güzellik
Abone Olgoogle-news

"Polenin sağladığı mucizelerin farkında olan pek çok insan günlük yaşamından onu eksik etmiyor."

Polenin sağladığı mucizelerin farkında olan pek çok insan günlük yaşamından onu eksik etmiyor. Bileşimindeki vitamin ve mineraller başka pek çok besinde bulunabilenden çok daha fazla. Organizmayı zinde tutmak ve dengeli beslenmek için vücudun ihtiyacı olan eksik maddeleri tamamlamak ve korumak açılarından yaşamsal önem taşıyor polen. Zaten üzerinde kimyasal analizler yapıldığında, "polen mucizesi" ortaya çıkıyor. Vitaminler, proteinler, yağ, şeker, mineral, hormon, büyütücü faktör ve pigment vs. Bu canlı ve dengeli besin, beyni ve vücudu yorgun uyuşuk insanlar için de çok olumlu sonuçlar oluşturuyor. Canlılık ve yaşama neşesi sağlıyor.

Akneli cildin bakımı nasıl yapılır?

Ciltteki sorunların üstesinden polenle gelin

Güzellikteki etkisi de yine mucizevi sonuçlar yaratıyor. Lekeli ve bozuk görünümlü bir ten genellikle bedeninde gerekli ihtiyaç maddeleri eksik olan insanların sorunudur. Ciltteki bu sorunların üstesinden polen gelir. Kanın atık maddelerden arındırılması yani temizlenmesi sonucunda ciltte önemli değişiklikler olur. Polen bu görevi çok iyi yapar. Sağlıklı ve parlak bir ten isteyenler, poleni hergün (bir çay kaşığı ) yemeli. Bazı güzellik ürününün özünde de polen bulduğunu da unutmayalım. Bir çok akademik çalışmada da polenin bu yararlarından bilimsel olarak söz ediliyor.

Öğüterek toz haline getireceğiniz bir çay kaşığı polen güzellikte önemli sonuçlar meydana getirir. Polenle yapılan güzellik maskelerini yüze ve boyuna uygulayan kadınlar sonaçlarından memnun olduklarını söylüyorlar. Taze ve canlı pürüzsüz bir yüz için bu mucizeden yararlanmayı ihmal etmeyin. Bu doğal ürünü diğer güzellik maskelerinize de ilave edebilirsiniz. (Maskenizin etki gücünü çoğaltır.) Cildinizle ilgili hemen uygulama yapabileceğiniz basit bir formül de verelim: Bir kahve kaşığı poleni bir taze yumurtannı sarısıyla iyice karıştırın. Karışımı parmağınızla yüzünüze sürün.. Yarım saat sonra yıkayın. Parlak ve taze bir cilt kazanacaksınız.

Kopacak gibi duran saç tellerine

Polen adeta saçların da suyu ve gübresidir. Saça faydası kullanımdan kısa süre sonra görülür. Saçın kök kısmına çok olumlu etki yapar. Bileşiminde yer alan niacin ve cystin maddeleri saç kökünü besler, dökülmesini durdurur. Zayıf tellere canlılık verir. Saç hacmini geliştirir. Yani saçların dökülmesini durdurup, kopacak gibi duran saç tellerinin canlanıp gürleşmesine neden olur. Saçların korunmasında günde yiyeceğiniz bir çay kaşığı kaliteli polen yeterli. Dökülme fazlaysa bunu 3 çay kaşığına kadar yükseltebilirsiniz.

Doğal güzelliğin minik sırları!

Gözaltına sürün

Bu arada "Arı sütü polen balı"nı da unutmayalım. Örneğin bir kahve kaşığı polen içine bir damla kayısı ve buğday yağı ilave ederseniz, bir doğal "gözaltı kremi" elde etmiş olursunuz. Karışımın içine iki damla ampul halinde satılan E vitamini de ekleyebilirsiniz. Bunu göz altına sürün ve 15 dakika sonra yıkayın. Arı sütü polen balı, göz altlarının yorgun görünümünü yok eder. Gerginleştirip, canlandırır.

“Saf”lığına dikkat edin

Ancak her şifalı üründe olduğu gibi, polende de kalite çok önemli. Herbalium Bitki Merkezi’nin (www.herbalium.net) sergilediği ürünlerde en çok buna dikkat edildiğini belirtmekte fayda var. Bu önemli, çünkü güzelliğe katkı sağlayan bu doğal ürünün “saf”lığına dikkat edenler, etkisini daha çabuk elde ederler. Bir çok hastalığa iyi gelen bu ürün gençliği ve zindeliği de artırıyor. O nedenle polen bazı yörelerde “gençlik iksiri” olarak anılıyor..

Bu konuda ve bitkisel sağlık ve güzellik konusunda merak ettikleriniz varsa, yanıt vermek için hazırız. Ayrıca aklınıza takılan bir çok konuda sorularınızı maille veya telefonla bana iletebilirsiniz..

Doğru ve doğal yaşam temennilerimle..

Doğal Ürün Uzmanı

Volkan Kurt

www.herbalium.net

info@herbalium.net

0216 349 44 33

False