GeriVolkan Hürmeriç Şimdi Gözleri Özgür Bırakma Zamanı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şimdi Gözleri Özgür Bırakma Zamanı!

Şimdi Gözleri Özgür Bırakma Zamanı!

"Göz bozukluğu tedavisinde devrim gibi bir yenilik olan smile lazer tedavisi ile gözlüklerden kurtulabilirsiniz..."

Gözlük ya da lens kullanmaktan yoruldunuz mu? İkisinin de farklı zorlukları var. Gözlerinizi gölgede bırakmak, sürekli bakım yapmak, rahat makyaj yapamamak… Kendinizi daha özgür ve daha güzel hissetmek artık mümkün. Siz de SMILE lazer tekniği ile gözlüklerinizden ya da lenslerinizden kurtulabilirsiniz. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç, SMILE lazer ile miyop ve astigmat gibi görme bozukluklarının minimal invaziv tekniklerle başarılı bir şekilde tedavi edildiğini belirtiyor.

Gözlüklerinizden ya da lensleriniz kurtulabilirsiniz

“SMILE lazer, görme bozuklukları tedavisinde üçüncü nesil lazer tedavisi olarak kullanılan yeni bir tekniktir. Bu tekniğin sunduğu en önemli avantajlar arasında korneanın en üst tabakasında herhangi bir değişiklik oluşturmamasıdır. Diğer lazer göz tedavileri bu tekniğe kıyasla hasta açısından daha zordur. Örneğin ilk aşamada flep adı verilen bir kapakçık oluşturulması gerekiyordu. Bu durum ameliyattan sonra hastalarda ortalama 8 saat kadar süren ağrı, batma ve sulanma gibi yan etkilere yol açıyordu. Ayrıca flep adı verilen bu kapakçık ameliyatın ardından genellikle tam olarak kaynamayabiliyordu. Tüm bu nedenlerle gözünde kırma kusuru olan pek çok hastamız flep uygulamasından endişe ettiği için lazer tedavisi olmaktan çekinir. Bazı hastalarımız ise tedavi olmak istediği halde kornea inceliği ya da göz kuruluğu nedeniyle bu tedavilerden yararlanamıyordu. SMILE lazer tekniği bütün bu dezavantajları ortadan kaldırıyor, hastalara gözlüksüz ve lenssiz daha özgür bir yaşama kavuşma şansı sunuyor.”

Şimdi Gözleri Özgür Bırakma ZamanıSMILE lazer göz cerrahisinin faydaları

“SMILE lazer teknolojisi son 5 yılda geliştirilen yeni bir tekniktir. Bu tekniğin sağladığı en önemli avantajlar tedavi süresinin hızlı olması, hastaların birçoğuna uygulanabilmesi ve kornea çatısına hiçbir şekilde etki etmemesidir. Kapalı teknikle yalnızca 2 mm’lik bir kesi içerisinden kornea içerisindeki lentikül denilen dokunun çıkartılması ile gerçekleştirilir. Bu teknik ile günümüzde 10 derece miyop ile 5 dereceye kadar astigmatizma tedavi edilebilmektedir. Ayrıca bu teknolojinin daha fazla tercih edilmesinin bir diğer nedeni de göz kuruluğu riskinin daha düşük olmasıdır. Hiçbir şekilde flep komplikasyonlarına neden olmaz.”

SMILE lazer ile daha özgür ve daha güzel hissedebilirsiniz

Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç “Gözlük ya da lens kullanan hastalarımızın dikkat etmesi gereken bir dolu faktör var. İkisi de farklı açılardan hastaların hayatını kısıtlar. Örneğin sürekli lens bakımı yapmak ya da yüzün ortasında sürekli bir çerçeve taşımak hastalar için kısıtlayıcı ve yorucu olabiliyor. Tüm bu kısıtlamalardan kurtulmak artık çok daha zahmetsiz. SMILE lazer tedavisi hemen hemen bütün hastalar için uygundur. Operasyon her göz için 3,5 ya da 4 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. Birkaç saat içinde görme netliği %80 oranında düzelir. Birkaç gün içerisinde ise %100’e ulaşabilir. Tedavinin ardından sadece ilk gece çok hafif bir yanma ve batma hissi yaşanabilir. Bunu önlemek için hastaya göz damlası verilir. Ertesi gün hastaların tamamı normal hayatlarına hiç ara vermeden devam edebilir. Daha rahat hareket edebilir, uykusu geldiği an lenslerini düşünmeden uyuyabilir, istediği makyajı yapabilir, yüz şeklinizi ve bakışlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz.”

 

False