GeriÜlker Uzun Polat Nefes Terapisi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nefes Terapisi!

Nefes Terapisi!

"Fiziksel değişim (Rezonans) yasasına göre, evrende pozitif enerji negatif enerjiyle daima buluşur ve onu yukarı çeker..."

Nefes yüzyıllardır Doğu’da pek çok felsefeyle, öğretiyle ilişkili olarak geliştirilmiş, Batı dünyasındaki keşfi ise henüz çok yeni durumda. Bunlardan biri de Dönüşümsel Nefes™ Terapisi. Özünde eski nefes alma kalıbının yıkılarak yerine tam, bağlantılı ve derin nefes alma şeklinin konulmasına dayalı olan bu terapi, vücut haritası üzerindeki meridyen ve akupunktur noktalarının kullanılmasıyla daha da etkin hale getirilmiş durumda. Nefesimizle süperokside olarak güçlü bir pozitif enerji vibrasyonu yaratılmış oluyor ve bu sayede enerji alanımızda temizlik ve arınma gerçekleşiyor.

Vücudumuzda seans sırasında birtakım dönüşümlerin olmasına yol açtığı için adı Dönüşümsel Nefes™ olarak geçiyor. Başka tekniklerin uygulandığı nefes çalışmalarından da bu sebeple farklılık gösteriyor. Seanslar yaklaşık 45 dakika – 1 saat kadar sürüyor. Seans boyunca ağzımızdan karnımıza doğru nefes alıyoruz, yani doğal, diyafram nefesi kullanıyoruz. Seanslarda başka önemli bir konu da, nefeslerinizin bağlantılı dediğimiz türde, alış ve verişin birbirini sürekli takip ettiği şekilde olması. Bunu yaparken alışın uzun, verişin kısa olduğu nefesler aldırıyoruz ki aktivasyon dediğimiz işlem gerçekleşsin. Bu, nefesin açılması için gerekli olan koşulları oluşturuyor. Seanslarda vücudumuza (nefesimizi tuttuğumuz anlarda) kayıtlı olan duygular (ağlama, gülme vb. hisler; öfke, kızgınlık vb. duygular) veya zihnimize gelen düşünceler, anılar , travmalar ve olası etkileri temizleniyor, arınıyor. Seans sırasında her ne oluyorsa olsun, kabul edip, nefes almaya devam etmek tüm bu travmaları çözüyor. Vücudunuzdaki akupunktur noktalarına dokunup olumlamalar söylenirken, tüm söylediklerimiz direk olarak bilinçaltına kaydediliyor. Nefesin kendi işini mucizevî yollardan yapışına her seferinde şahit olmak nedense hep şaşırtıyor beni ve gerçekte tüm güzellikler çabasız, doğal ve kendiliğinden gelmekte. Tek yapmamız gereken izin vermek olmasına, dönüşmeye, değişmeye… İnanılır gibi değil gerçekten.

Her nefes seansı sonrasında artık siz bundan önceki insan değilsiniz. Hayatınız aynı, etrafınızdaki insanlar aynı ama tepkileriniz farklı, yaşadıklarınız farklı, anlamları farklı, yapmak istediklerinizi yapma hızınız farklı, evet mucize gibi geliyor, insanın inanası gelmiyor. Bu dönüşme süreci sırasında, her türlü düzeyde olumsuz enerji hücre belleğinden silindiği için doğal olarak zihinsel ve fiziksel boyuttaki hastalıklar da sizden uzaklaşıyor.

Fiziksel değişim (Rezonans) yasasına göre, evrende pozitif enerji negatif enerjiyle daima buluşur ve onu yukarı çeker. Bu yüzden örneğin sizden daha pozitif bir kişiyle birlikte olduğunuzda kendinizi daha iyi hissedersiniz. Bunun nefes seanslarındaki anlamı da, nefesinizle yaratmış olduğunuz pozitif enerjinin vücudunuzun hangi bölgesinde sorun ve tıkanıklık varsa oraya gidip orayı iyileştireceğidir. Nefes her boyutta işe yarıyor. Duygusal ve zihinsel olarak dingin ve kendi ile buluşmuş, fiziksel olarak arınmış olarak çok daha enerjik ve canlı, sağlıklı bir bedene sahip olup, daha dengeli ve dayanıklı olduğunuzu hem hissediyorsunuz hem de bunu dışarıya hissettiriyorsunuz. Bağışıklığınız güçleniyor, artık daha zor hasta oluyorsunuz. Çakralarımız da nefesle birlikte açılıp hizalanıyor ve bu sayede ruhsal bütünlüğe giden yolda önemli adımlar atmış oluyorsunuz. Ruhsal boyutta tam bir açılım yaşıyorsunuz, sezgileriniz güçleniyor, kararlarınız daha derinden, özünüzden geldiğinden kendinizle ve hayatınızla ilgili derin bir aydınlanma yaşıyorsunuz. Farkındalığınız ve yaratıcılığınız açılıyor.

Fiziksel anlamda ise gerçek bir detoks oluyor, yani toksin atma kapasitesiniz artıyor. Hücrelerin sağlıklı çoğalması için kanın oksijen açısından zengin olması gerektiği, kanıtlanmış bir gerçektir. Söz konusu çoğalma ise hem sağlıklı olma hem de hastalıkların iyileşmesi için gerekli. Eğer herhangi bir fiziksel rahatsızlık içindeyseniz ya da böyle bir kapasiteye sahipseniz, bunun en önemli nedeninin hücrelerinize giden oksijenin azlığı olduğunu söylemek herhalde konuyu kısaca özetleyecektir.

Kısacası, nefes seanslarıyla hayatı bambaşka bir boyuttan yaşamaya ve algılamaya geçmek mümkün. Bana sorarsanız, ölmeden önce yapılması gerekenlerin en başında nefes terapisi almak geliyor. Yeniden doğmak için...

False