Yeni Çıkan Şarkıları Merak Edenlere Gelsin

Yeniler yazımızı İnsan Mıyız’ın ‘Gök Mavi’ teklisiyle açtık. Grup umutsuzluğun içinde bile var olan umudu anlatıyor bu yeni şarkılarında. Gökçe ‘Hayat Sana Güzel’ ile enerjimizi yükseltiyor. Boramess son teklisi ‘Derdin Ne’de dinleyiciyi bir çiftin duygusal yolculuğuna çıkarıyor. Yine genç bir müzisyen olan Selim Koltuk ‘Meyhanede’ isimli teklisi ile Adnan Devran ise ‘Bahar Yeli’ ile radarımıza giriyor.

Haberin Devamı

İnsan Mıyız’dan ‘Gök Mavi’

İnsan Mıyız bundan yıllar önce keşfettiğim ve severek dinlediğim bir grup hatta kendileriyle yaptığımız bir de röportajımız var. Müzik üretimlerine hız kesmeden devam ettiklerini görmekten çok mutlu olduğumu söyleyerek başlamak istedim. Alternatif müziğin dinamik temsilcilerinden İnsan Mıyız grubunun yeni single’ı ‘Gök Mavi’ tüm dijital platformlardaki yerini aldı. Ankaralı bir indie pop grubu olan İnsan Mıyız, şarkı sözlerini yazan grubun solisti Ergin Katı ve grubun davulcusu ve aynı zamanda beste yazarı Safa Yıldırım’dan oluşuyor.

Yeni Çıkan Şarkıları Merak Edenlere Gelsin

İnsan Mıyız, umutsuzluğun içinde bile var olan umudu anlattıkları ‘Gök Mavi’yi, “Gökyüzünün yeniden mavi olacağına, hayatın yeniden renkleneceğine dair yeşeren umutların şarkısı” olarak tanımlıyor. Sözleri Ergin Katı’ya, bestesi Safa Yıldırım’a ait “Gök Mavi”nin aranjesinde yine Safa Yıldırım’ın ve Yamaç Yeşil’in emeği var. 2018 yılında ilk single’ları ‘Gül’ün ardından ‘Nasıl Olsa’ isimli ikinci teklilerine Doğu Ekspres’inde çektikleri klip ile profesyonel müzik hayatlarına merhaba diyen grup, hemen ardından 2019 yılının sonunda, ‘Vazgeçilmiyor’u yayınladı. 2020 Mart ayında yayınladıkları ilk albümleri ‘Şimdilik’, ‘Vazgeçilmiyor’ ve ‘Zamanın Ötesinde’nin de bulunduğu 8 şarkıdan oluşuyor. 2020 yılının devamında ‘Kedi Kuyruğu’ ve ‘Kaçtım Dünümden’ sonrası, 2021 yılında ‘Adımı Bile’ adlı son single çalışmalarını yayınladılar.

Haberin Devamı

Yeni Çıkan Şarkıları Merak Edenlere Gelsin

Gökçe’den ‘Hayat Sana Güzel’

Gökçe yine enerjisi yüksek bir çalışmaya imza atarak yaza hızlı bir giriş yapıyor. Bugüne dek birçok hit şarkıya imza atan Gökçe’nin yeni teklisi ‘Hayat Sana Güzel’ yayınlandı. Gökçe, sözü ve müziği kendine ait olan, düzenlemesini Alen Konakoğlu’nun yaptığı ‘Hayat Sana Güzel’ ile yazın en iddialı işlerinden birine imza atıyor. Gökçe, Hayat Sana Güzel’i şu sözlerle anlatıyor: “Mutlu mutsuz, zengin fakir, şanslı şanssız elbette hepimiz farklıyız. Fakat, ıslandığımız o yağmur, yüzümüze vuran o rüzgar, aşk, sımsıcak bastığımız o kumlar hep aynılar.’

Haberin Devamı

Yeni Çıkan Şarkıları Merak Edenlere Gelsin

Boramess'in Son Teklisi ‘Derdin Ne’

Alternatif hip hop, R&B, bağımsız müzik dalları arasında gidegelen tarzıyla Boramess son teklisi ‘Derdin Ne’yi yayınladı. Bugüne kadar tümü dijital platformlarda yayınlanmış elliden fazla single ve bir adet albümü bulunan müzisyenin yayınladığı son teklisi aslında duygusal yolculuklarının uzun görünüp de kısa süren bir çiftin tatlı sitemini yaz esintileriyle ele alıyor. Söz ve düzenlemeleri Boramess'e ait olan parçanın mix ve mastering işlemlerini Sercan Demirergi üstleniyor. Boramess, yaşanmışlıkları ve henüz kalıplaşmamış içsel duyguları şarkılarında dinleyicilerle buluşturmayı sevdiğini söylüyor. Yaşantılarından yola çıktığı diyaloglara şarkılarında sıklıkla yer vererek aslında bir anlamda kendini yansıttığı ‘anıları yaşat’ mottosuna bağlı kalıyor.

Haberin Devamı

Yeni Çıkan Şarkıları Merak Edenlere Gelsin

Müzik çalışmalarını başından beri takip ettiğim genç müzisyenlerden Selim Koltuk ‘Meyhanede’ isimli teklisini yayınladı. Sözü ve müziği kendisine ait olan şarkının düzenlemesinde Mustafa Yavuz’un imzası var. Şarkıda Selim Koltuk’a klarneti ile Çağrı Çelik, Uduyla Besim Tali eşlik ediyor. Genç müzisyen yeni çalışmalarını arka arkaya paylaşmaya devam edeceğini belirterek sıradaki şarkısının ‘Anladım’ olduğunu söylüyor.

Yeni Çıkan Şarkıları Merak Edenlere Gelsin

Adnan Devran’dan ‘Bahar Yeli’

Adnan Devran, ilk teklisi ‘Bahar Yeli’yle oyunculuk kariyerinden sonra müzikal serüveninde
yepyeni bir sayfa açıyor. Sözü ve müziği Adnan Devran’a ait olan ‘Bahar yeli’, yitirilmiş bir aşkı tebessümle hatırlayan bir şarkı. Şarkıda baharda gelen ve başka bir baharda giden bir aşkın hikayesini dinliyoruz.

Yazarın Tüm Yazıları