Ne Dinledik Ne Dinliyoruz?

Ne dinledik, ne dinliyoruz, ne dinlemek istiyoruz? İşte bu yazılar bu soruların cevaplarını vermek için. Ben dahil herkes çılgınca Berkay Altunyay’ın ‘Olmazlara İnat’ şarkısını dinledi ve dinlemeye devam ediyor. Doğukan Manço x Funda ‘Ben Adam Olmam’a yepyeni bir yorum getiriyor. Enerjik, eğlenceli bir şeyler dinleme arayışındaysanız Kaan Arslan ve Paptircem'den ‘Sen Sorma’yı dinleyebilirsiniz.

Haberin Devamı

‘Olmazlara İnat’ 20 Milyon Dinlemeyi Aştı

‘Olmazlara İnat’ bana sesi daha da açtıran o şarkılardan. Ben dahil herkes çılgınca Berkay Altunyay’ın ‘Olmazlara İnat’ şarkısını dinledi ve dinlemeye devam ediyor. Sözü ve müziği Berkay Altunyay’a ait olan ‘Olmazlara İnat’ın düzenlemesi Segah imzalı.

Ne Dinledik Ne Dinliyoruz

Geçtiğimiz yıl yayınlanan dinleyicisiyle bu yıl yeniden bir araya gelen alternative-indie pop tarzındaki şarkı synthwave ve darkwave öğeleri taşıyor. Aşık olduğu kişiyle yaşadığı duygusal gelgitleri konu alan şarkıda bir yandan ilişkinin karanlık tarafı ön plana çıkarken bir yandan da hala bir umut ışığı arayan ve her şeyin daha iyiye gidebileceğini düşünen karakterin kendi gerçekleriyle yüzleşmesi anlatılıyor. Sanatçı, yeni şarkısı ‘Dilber’ ile de beğeni toplarken ‘Olmazlara İnat’ platformlarda 20 milyon dinlemeyi aşmış durumda. Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan şarkı, Hot Hits Türkiye ve platformların En İyi 50 ve Global Viral listeleri gibi listelerde öne çıkıyor.

Haberin Devamı

Ne Dinledik Ne Dinliyoruz

Doğukan Manço X Funda ‘Ben Adam Olmam’

Biraz eğlenmeye ve dans etmeye ihtiyacınız varsa bu çalışma tam size göre. DJ ve prodüktör Doğukan Manço, 90’ların hitlerinden ‘Ben Adam Olmam’ı kendi tarzında yeniden düzenledi. Doğu ve batı ritimlerini her şarkısında bir arada kullanan Manço, yeni projesinde 6 yıl aradan sonra tekrar Funda ile bir araya geldi. Doğukan Manço, "Koca bir pandeminin ardından hasret kaldığımız sahalara büyük bir heyecan ile geri dönme kararı aldım. Aslında çok daha önce yaptığım ancak şartlar gereği rafta kalan bu projemizi Funda ile paylaştım. Dinler dinlemez ’İşte bu’ diyerek Belçika'dan İstanbul'a gelen Funda ile hayatımıza dokunmuş ‘Ben Adam Olmam’ şarkısını yeniden düzenleyerek yüzünüze bir tebessüm katmayı hayal ettik” sözleriyle şarkıyla ilgili heyecanını paylaştı.

Ne Dinledik Ne Dinliyoruz

Haberin Devamı

Kaan Arslan ve Paptircem'den ‘Sen Sorma’

Kaan Arslan ve Paptircem'in ‘Sen Sorma’ şarkısı yayınlandı. Günümüz elektronik pop müziği alanındaki çalışmaları ile bağımsız müziğe yön veren sanatçılardan Kaan Arslan ve odasında çektiği eğlenceli ve yaratıcı viral videolar ile kendine özgü bir tarz yaratan Paptircem ‘Sen Sorma'' teklisinde bir araya geldi. Ayrı ayrı birçok solo çalışmalara imza atan ikili, ‘Sen Sorma’ şarkısında tarzlarını harmanlayarak eğlenceli, enerjik, çok sesli ve ilham verici bir yolculuğu müzikseverlerle paylaşıyor.

Funk öğeleri ağırlıkta olan ‘Sen Sorma’ üflemeli grubu, 50'ye yakın insan sesiyle hazırlanmış kalabalık koro ve farklı perküsyon öğelerini şarkının sözleri ile birleştirerek dinleyiciye sunuyor. Kaan Arslan ve Paptircem, ‘Sen Sorma’ şarkısının ifade etmek istediğini ise şu sözlerle anlatıyor: '' Günümüzde insan ailesine, arkadaşlarına, sokakta hiç tanımadığı birine, bazen en yakınına bile olduğundan başka görünürken bulur kendini. Kendi içinde savrulsa bile bir derdi yokmuş, iyiymiş gibi davranır etrafına; içindeki sesi susturur, dinlemez bile. Hatta derdini başkasına değil, kendine bile anlatamaz. Çünkü doğru soruları sormamıştır kendine. Herkes gibi, biz de yaşadık bunu. İşte tüm bunları fark ettiğimiz, dönüp kendimize isyan ettiğimiz anı anlatıyoruz bu şarkıda. Mutlu olmanın yolunu arayan birine yalan söyleyebilecek, içimize ağlayıp başkalarının yüzüne gülebilecek kadar umarsız ve rahat olduğumuz o anın isyanı bu şarkı. Fakat kızgın bir isyan değil, boş vermiş bir isyan bu; dünya yansa oturup izleyeceklerin isyanı."

Yazarın Tüm Yazıları