GeriPervin Dinçer Kol Altı Kararması Mutluluğunuzu Karatmasın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kol Altı Kararması Mutluluğunuzu Karatmasın

Kol Altı Kararması Mutluluğunuzu Karatmasın
Abone Olgoogle-news

"Kadınların ve erkeklerin buluştuğu noktaların başında bakım geliyor. Bakımlı kadınlar ve bakımlı erkeklerin ilgi odağı olduğu da su götürmez bir gerçek. Bu hafta kadınları ve erkekleri ilgilendiren bir konudan, kol altı kararmasından bahsedeceğim."

Bizleri özenle aldığımız bazı kıyafetleri giyinmekten alıkoyan kol altı kararması, ciltte çoğunlukla kalıtsal olan aşırı pigmentasyon problemidir. Özellikle kadınlık hormonlarının etkisiyle kol altı dışında bacak arasında, genital bölgede ve göbek kısmında da görülebiliyor. Öte yandan sık sık deodorant kullanımı, kol altındaki tüy sorunu nedeniyle epilasyon cihazının sık sık kullanılması, aşırı derecede sıcak ağda kullanımı koltuk altı kararmasının nedenleri olarak gösterilebilir.
Esmer tene sahip kadınlarda ve erkeklerde daha dikkat çekici bir hal alan kol altı kararmasının önlenebilmesi için öncelikle bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederim. Kol altı kararmasının asıl nedeni uzman tarafından belirlendikten sonra çözüme geçilmelidir. Eğer kol altı kararmasının nedeni herhangi bir hastalık ise, bu hastalık tedavi edilmelidir.

Kol Altı Kararmalarına Kimyasal Peelingli Çözüm

Kol altı kararmalarının çözümlerinden biri de kimyasal peelingdir. Kimyasal peeling leke tedavilerinde uygulanan bir cilt soyma işlemidir. Deriye kimyasal solüsyon sürülerek, epidermis soyulur, derinin düzeltilmesi amacı ile kullanılır. Kimyasal peelingler cilt problemine göre yüzeysel, orta ve derin olarak sınıflandırılır. Yüzeysel ve orta derinlikteki uygulamalar daha sık yapılmaktadır. Yüzeysel olan peeling uygulamaları haftada bir uygulanabilirken, orta derecedeki kimyasal peelingler 3-6 ay aralıkla uygulanabilmektedir. Yüzeysel peeling uygulamaları yapılırken kişi hafif bir batma duygusu hisseder. Anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Peeling uygulaması düzenli olarak yaptırıldığında cilt canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.

Lazer Toning Kol Altı Kararmasında Tercih Edilebilir

Spektra özelliği olaan Q-Swich lazerle yapılan karbon peeling veya tüm dünyada bilinen diğer adıyla lazer toning başarılı sonuçlar veriyor. Uygulama,işlemin sonunda bile kısa sürede gözle görünür bir etki sağlıyor. Bu işlemle lekelerin yok olmaya başladığını, gözeneklerin sıkılaşıp cildin ışıl ışıl parladığını görmek mümkün.Uygulama öncesi cilde karbon losyon sürülür, 15-20 dakika beklenir. Yapılan lazer atışları ile ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderilir. Bu etkiye sahip birinci dereceden biyokimyasal termal etki denilir. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılı. Uygulama 10-15 günde bir, 4-6 seans şeklinde yapılır. İşlem sonrasında da günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.
Bu iki uygulama dışında bazı leke açıcı enjeksiyonlar da uygulanabilir, kol altı kararmasına neden olan pigmentleri baskılayıcı kremler de kullanılabilir. Kol altı kararmasında başarılı sonuçlar uzman ellerde gözlemlenebilir. Siz de kol altı kararmasından şikayetçiyseniz bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

False