GeriGüncel Öztürk Yeni Yılda 3D Yüz Germe Tekniği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni Yılda 3D Yüz Germe Tekniği

Yeni Yılda 3D Yüz Germe Tekniği
Abone Olgoogle-news

"Yaşlılığın en büyük belirtisidir cilt kırışıklıkları ve sarkmalar… Peki, 2016 yılı cilt gençleştirme teknikleri ile ilgili bizi nasıl yenilikler getirecek. Yeni yılda yüz germe teknikleri ile gelişmeleri ve beklentileri Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e sorduk."

“Volumetrik ya da üç boyutlu yüz gerdirme ile ameliyatsız tekniklerle kadınlar yeni yılda da daha genç görünmeye devam edecekler. Elmacık kemiklerinin üzerindeki derinin geriye doğru çekilmesi ya da kesilip alması yerine yanakların dolgunlaştırılması ve sıkılaştırılması hedef alınıyor.”

En modern yüz germe teknikleri

Modern cilt germe operasyonlarının avantajlarını ise şöyle anlatıyor Op. Dr. Güncel Öztürk “Cilde çok hafif kesiler açılarak işlem gerçekleştirildiği belli belirsiz iz kalır. Bu tekniklerde amaç cilde dolgun, sıkı ve parlak bir görünüm kazandırmaktır. Bu teknik 40’lı ile 50’li yaşlardaki hastalara yani cildinde çok fazla kırışıklık ve sarkıklık olmayan kişilere uygulanabilmektedir.

Bu teknikte her iki kulağın ince kesiler açılarak yüzün iç bölgesindeki aşağıya doğru sarkmaya başlamış olan dokulara ulaşılarak operasyon gerçekleştirilir. Deformasyona uğramış olan cilt yukarıya doğru çekilir ve elmacık kemikleri üzerinde yeniden süspanse edilir. Geleneksel yüz germe ameliyatları kulaklar ile saç çizgisi üzerinde büyük kesiler açılarak yapılırdı. Bu teknik sayesinde küçük kesiler açılır ve belli belirsiz bir iz ile operasyon tamamlanmış olur. Zaman içinde iz daha da görünmez hale gelir.”
Yeni Yılda 3D Yüz Germe Tekniği
Ameliyat ve iyileşme süreleri artık daha kısa!

Modern teknikler sayesinde yüz germe estetiği sürelerinin giderek kısaldığını belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, “Operasyon ortalama 1 – 1,5 saat içinde tamamlanmış olur. İyileşme süresi ise 3 ile 10 gün arasında değişiklik gösterir. Geleneksel yüz germe ameliyatı sonrasındaki süreç gibi haftalarca hatta aylarca sürmez. İş ve gündelik hayata daha çabuk dönülür.”

Gençliği korumanın sırrı cilt güzelliğinde gizli

Op. Dr. Güncel Öztürk “Kadın ya da erkek hiç fark etmez herkes gençliği korumanın sırrını arıyor. Genç görünmenin sırrı ise gergin, dolgun ve ışıltılı bir cilde sahip olmakta saklıdır. Estetik cerrahi yaş gruplarına göre herkese uygun çeşitli cilt gençleştirme yöntemi seçeneği sunuyor. 20’li ve 30’lu yaşlarda kırışık önleme ve hafif kırışıkları gidermek için botoks, 40’lı ve 50’li yaşlarda basit cerrahi yöntemler, 50’li yaşların üstündeki kişilere ise klasik yöntem yüz germe operasyonları öneriyor.”
Kısacası 2016’da da plastik cerrahi gençliğini korumak ve gençleşmek isteyen herkes için en modern teknikleri sunmaya devam edecek.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Güncel Öztürk

False