Göğüslerimi Büyüttüm Ama Hiç Doğal Durmuyor?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Meme büyütme estetiği yaptırıldığı belli olmamalı, kullanılan meme implantının konturları dışarıdan anlaşılmamalı, göğüs kafesinizin üzerinde doğal kıvrımlı, yumuşak geçişli ve estetik bir görünüme sahip olmalı.”

Haberin Devamı

Hem silikon hem de yağ enjeksiyonu ile daha doğal göğüsler

“Göğüslerinin boyutundan ve şeklinden memnun olmayan kadınlar için en kalıcı meme büyütme yöntemi göğse meme implantı yerleştirmektir. Yerleştirilen meme implantının doğal görünmesi için meme implantının göğsün ve vücudun oranlarıyla uyumlu olması gerekir. Boy, kilo, göğüs kafesi genişliği hepsi bir arada değerlendirilerek yerleştirilecek olan implantın boyutuna karar verilir. İmplant kişinin vücut yapısı ve cerrahınızın tercihine göre çeşitli şekillerde yerleştirilebilir. Meme implantı yerleştirildikten memenin konturunu doğal ve estetik hale getirmek için yağ enjeksiyonu ile rötuş işlemi de uygulanabilir. Kompozit göğüs büyütme denilen bu teknik son 5 yılda daha fazla uygulanmaktadır. Doğala en yakın göğüs büyütme estetiği yapmak isteyen cerrahlar tarafından özellikle tercih edilmektedir.”Göğüslerimi Büyüttüm Ama Hiç Doğal Durmuyor
Meme estetiğinde göğüsteki sarkma cilt kalitesi çok önemli

“Eğer doğum ya da kilo alıp verme gibi nedenler ile göğsünüzün şeklinde bozulmalar olduysa uygulanması gereken teknik biraz daha değişiyor. Bu durumda estetik operasyona meme kaldırma estetiği de dahil olabilir. Aynı operasyon içerisinden meme kaldırma, büyütme ve lipofilling denilen yağ enjeksiyonu uygulanması gerekebilir. Meme büyütme estetiğinin başarısını meme dokusunu örten derinin kalitesi de etkiler. Eğer kişinin var olan meme dokusu implant için yeterli değilse yine aynı teknikle yağ dokusu enjekte edilir, bu aynı zamanda meme dokusu ve çevresindeki derinin kalitesinin artmasını sağlar.

Kompozit göğüs büyütme estetiği ile daha doğal görünüm

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Bu tekniğin ana hedefi memenin hacmini büyütürken, meme implantı ile göğüs kafesi arasındaki geçişi yumuşatmak, meme implantının üst tarafına eklenerek daha doğal bir dekolte görünümü oluşturmaktır. Kullanılacak olan yağ kişinin karın ya da kalça bölgesinden alınarak özel bir saflaştırma işleminden geçirilir ve hemen enjekte edilir. Kişinin kendi yağı kullanıldığı için alerji riski düşüktür. Yağ enjeksiyonu ile meme rekonstrüksiyonu sonuçlarını optimize etmek ve rötuşlamak için bir arada kullanmak doğal görünüme ulaşmayı sağlayan çok faydalı bir yöntemdir.”

Haberin Devamı

Kaynak: Op.Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Yazarın Tüm Yazıları