Göğüs Büyütme Estetiği Yaptırma Nedenleri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göğüs büyütme estetiği yaptırma nedenlerini sizler için anlattı.

Haberin Devamı

Göğüs büyütme estetiği, tüm dünyada geniş bir yaş aralığı arasında oldukça popüler bir estetik operasyon türüdür. Birçok kadın göğüs boyutunu artırmak ya da daha dolgun bir şekil elde etmek için göğüs büyütme estetiği olmayı tercih eder. Estetik cerrahi bu süreci kişiye özel planlanması ve ideal bir göğüs boyutu ile şekli sağlaması için çok sayıda seçenek sunar.

Göğüs büyütme estetiğini düşünen kadınlar, genellikle doğal göğüs yapısı aşırı küçük olduğu, aşırı kilo kaybı, göğüslerinin birinin diğerinden daha küçük olması yani asimetri nedeni ile göğüs büyütme yaptırmak isterler. Ve çoğunlukla da operasyondan sonra özgüvenlerinin arttığını belirtirler.

Göğüs Büyütme Estetiği Yaptırma Nedenleri

Haberin Devamı

3D SİMÜLASYONLA GÖĞÜS TASARIMI

Göğüs büyütme estetiğinin ilk aşaması ideal meme boyutunun ve şeklinin tasarlanması aşamasıdır. Bunun için 3D simülasyon ile 3D göğüs büyütme tasarımı tekniğinden faydalanılır. Bu sayede kişinin kendi fotoğrafları üzerinden var olan göğüs şekli ve estetik operasyondan sonra sahip olacağı göğüs şekli tasarlanır. En ideal boyut ve şekil vücudun genel ölçüleri ile hesaplanarak altın orana en uygun göğüs şekli belirlenir.

İdeal göğüs tasarımı sonrası elde edilen üç boyutlu öncesi ve sonrası görüntüleri hologram göğüs büyütme tekniği ile hastaya operasyondan önce gösterilir. Hasta hologram göğüs büyütme ile göğüs büyütme estetiğinden önce nasıl bir meme şekline sahip olacağını görebilir, ideal şekle ve boyuta cerrah ile birlikte karar verebilir. Bu sayede estetik operasyonlarının en stresli aşaması ortadan kaldırılmış olur.

Göğüs Büyütme Estetiği Yaptırma Nedenleri

OPERASYON NASIL YAPILIR?

Göğüs büyütme, estetik cerrahi alanında en yüksek hasta memnuniyeti oranına sahip en popüler prosedürlerden biridir. Lokal anestezi ya da sedasyon ya da genel anestezi altında göğüs büyütme prosedürleri gerçekleştirilir. Göğüsün doğal kıvrımlarına yapılan küçük insizyonların içerisinden göğüs implantları yerleştirilir ve çözünebilir dikişlerle kapatılır. Bu, genellikle ayaktan tedavi denilen bir günlük süreç ya da hastanede bir gece kalınması gerekecek şekilde gerçekleştirilebilir.

Haberin Devamı

İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR?

Kendiliğinden çözünen dikişler kullanılmadıysa bir hafta sonra dikişlerinizin alınması gerekir. Kontrol randevularınız olacaktır, kontrolleri kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Ameliyattan birkaç hafta sonra ağrı ve şişlik olasıdır. Dikiş izlerinin zamanla kaybolması için biraz beklemelisiniz.

Göğüs Büyütme Estetiği Yaptırma Nedenleri

İyileşirken, göğüs implantlarının ekstra desteği ve pozisyonu için bir sıkıştırma bandajı veya spor sutyeni giyilmesine yardımcı olabilir. Cerrahınız ağrı kesici ilaç da verebilir.

Düzenli aktivitelere dönme konusunda cerrahınızın talimatlarına uyun. Fiziksel açıdan zor bir işiniz yoksa, bir hafta içinde işe geri dönebilirsiniz. Yorucu aktivitelerden kaçının. En az iki hafta boyunca nabzınızı ya da kan basıncınızı artırabilecek her şey buna dahil edilebilir. İyileşirken, göğüslerinizin fiziksel temas ya da sarsıcı hareketlere duyarlı olacağını unutmayın.

Haberin Devamı

Göğüs büyütme estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için alanında uzman bir estetik cerrahtan randevu alabilirsiniz.

Yazarın Tüm Yazıları