GeriBülent Cihantimur Son Trend: Yağ Transferi İle Meme Büyütme
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son Trend: Yağ Transferi İle Meme Büyütme

Son Trend: Yağ Transferi İle Meme Büyütme
Abone Olgoogle-news

"Daha dik, daha dolgun, daha genç ve simetrik göğüsler, her kadının isteği. Meme büyütme estetiği denildiğinde akla ilk gelen halk arasındaki diğer adıyla silikon ameliyatı olsa da, hayalini kurduğunuz estetik göğüslere, kendi yağınızla yapılan yağ transferi uygulaması ile kavuşmanız mümkün!"

Meme büyütme operasyonları, göğüslere hacim artırmaya veya asimetri sorununu çözümlemeye fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir. Meme dokusundaki form kaybı, kilo alıp vermeye, hamilelik sonrası yaşanan problemlere bağlı olarak gelişebilir veya doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilir. Zaman içerisinde tüm bu saydıklarımıza ek olarak bir de yaş alma ve yerçekimi faktörü eklenince, göğüslerde gözle görülür bir küçülme ve sarkma meydana gelir. Tüm bu olası sorunları çözümlemek amacıyla farklı sorunlara çözüm sağlayan meme estetiği operasyonları yapıyoruz.

Memeye yağ transferi ise, memeye implant yerleştirilmesi yapılmadan, ortalama 1-2 cup meme büyüklüğü sağlayan bir estetik cerrahi girişimidir.

Öncelikle hastanın bölgesel yağlanma olan alanlarından liposculpture uygulaması ile yağları toparlıyoruz. Bu yağları bir işlemden geçirerek, hücreden zengin hale getiriyor ve meme bölgesine transferini sağlıyoruz.

Bu haliyle hem bölgesel yağlardan kurtulma, hem de arzu ettiğiniz alanın hacim kazanması sağlanıyor.

Memeye yağ transferinin avantajları

 • 1-2 cup büyük meme boyutuna kavuşma
 • Yaşanan asimetri ve sarkma sorunlarına çözüm
 • Daha estetik ve sağlıklı gözüken göğüs yapısı
 • Kıyafetli ya da kıyafetsiz kendini daha iyi hissetme
 • Mevcut göğüs yapısından dolayı kaybolan özgüvenin tazelenmesi
 • Doğal gözüken, yapaylıktan uzak bir göğüs bölgesi
 • Formunda ve genç duran göğüsler.

Örümcek Ağı estetiği ve meme estetiği

Eğer memelerde hafif bir sarkma veya asimetri sorunu varsa ya da memelerin birbirinden ayrık durma durumu söz konusu ise, Örümcek Ağı estetiğinden faydalanarak bu sorunları da çözümlemek de mümkün. Yağ transferi uygulaması ile beraber yaptığımız bu işlemle, memelerin yer çekimine karşı gelmesine de zemin hazırlamış oluyoruz.

Yağ transferi ve meme implantları

Yağımız en değerli hazinemiz ve yağı hacim sağlamak istediğimiz her alana taşıyabiliyoruz. Eğer istediğiniz hacim sadece yağ transferi ile mümkün değilse, ayrıca implant da bu cerrahi müdahaleye dahil edilebilir. Bu haliyle yani hem yağ transferi, hem implant uygulaması yaptığımızda, gerçek anlamda dolgun, diri ve doğal gözüken bir meme yapısına kavuşmanız mümkün.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın!

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur- Doctor B

False