Babalar Günü Kapıda!

Anneler Günü malum büyük bir heyecanla haftalar öncesinden her yerde gümbür gümbür duyuruluyor. Neredeyse bütün markalar Anneler Günü için özel reklamlar, çeşitli kampanyalar, büyük indirimler ve değişik tekliflerde bulunuyorlar.

Haberin Devamı

Babalar Günü için de bir şeyler yapan firmalar ve kuruluşlar olmasına ve eski yıllara oranla çok daha bilinirliği artmasına rağmen, bu özel gün hala Anneler Gününün yanında gayet sessiz sedasız ve sönük geçiyor. Ve birçok kişi Babalar Günü olduğunu tam da o gün geldiğinde öğreniyor.

İnsanın yaşamdaki en önemli iki varlığı anne ve babasıdır. Bütün hayatını, yaşam boyu kararlarını, ömrünün gidişatını ve tercihlerini en üst seviyede etkileyen iki kişidir anne ve babası. Her ne kadar annelik üzerine çok daha yoğunlaşılsa da bir birey için anne ne kadar önemli ise, baba da bir o kadar önemlidir.

Peki babalarınızın kıymetini ne kadar biliyorsunuz? Ne kadar babanızla zaman geçiriyorsunuz? Babanızın keyfi nasıl, bir sorunu var mı yok mu ne kadar biliyorsunuz?

Haberin Devamı

Babalar Günü'ne az kaldı. Babanıza onu ne kadar sevdiğinizi, duygu düşünce ve keyfini ne kadar umursadığınızı göstermek için muhteşem bir fırsat var önünüzde. Belki bugüne kadar farkındalığınız yüksek değildi ama bu Babalar Günü'nde babanıza güzel bir sürpriz yapın. Dünyaya gelmenize vesile olduğu için ona ne kadar minnettar olduğunuzu onun da bilmeye hakkı var.

Önümüzdeki pazar günü için güzel bir program yapın ve babanızla doyasıya zaman geçirin. Birlikte bir yürüyüş ya da kahvaltı yapın. Babanızla yemeğe çıkın ya da bir şeyler içmeye gidin. Mesela anneniz ve diğer aile üyeleri ile babanızı alıp bir yere pikniğe gidin. "Babam ne sever?" diye zaman ayırıp düşünün. İlgi alanı ile alakalı özenli bir hediye alın. Babanıza ona olan duygularınızı dile getirdiğiniz bir mektup yazın. Ona baba olduğunu ve babalığın ne kadar kutsal olduğunu hissettirin.

Günlük programınız içinde babanız için anlamlı olan bu özel günü geçiştirmeyin. Size verilen emekler gibi siz de başta anne babanıza, eşinize, çocuklarınıza, akraba ve yakın arkadaşlarınıza emek vermeyi öğrenin. Emek olmazsa sevgi olmaz. Sevgi olmazsa hiçbir şey olmaz.

Nasıl anneniz olmasaydı siz olmazdınız, aynı şekilde babanız olmasaydı da siz olamazdınız!

Bükre İkizer

INSTAGRAM: Bükre İkizer

Yazarın Tüm Yazıları