GeriCinsellik Yatakta tutku ve heyecan olsun!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yatakta tutku ve heyecan olsun!

"Şimdiye kadar birbirinizi yüzlerce kez çıplak gördünüz. Önünüzde daha birlikte geçireceğiniz bir ömür var ve siz seks hayatınızda yaşayabileceğiniz tüm sınırlara ulaştınız. Bundan sonra aranızdaki arzuları tutuşturacak, tutkuyu yeniden su yüzüne çıkaracak neler yapabilirsiniz?"

Bir ankete katılan 25-45 yaş arası 5000 evli kadın ve 5000 evli erkeğe seks, tutku ve evlilik kelimelerini birleştirerek hayatlarına nasıl yansıttıkları soruldu. Kadınların ve erkeklerin yarısından fazlası her geçen gün partnerlerini daha çok arzuladıklarını belirtti. Peki bunun sırrı neydi?

Size bu yazımızda içinizdeki tutkuyu canlandırmanız ve partnerinizin size sonsuza kadar büyük bir şehvetle bağlı olmasını sağlamanız için birkaç özel tüyo vereceğiz.

İlk hareket sizden gelsin

En son ne zaman sevgilinizin yanına uzanıp dokunarak onu uyardınız? Şimdi içinizden 'ilk hareketi kimin yapacağı önemli değil ki' diye geçirdiğinizi duyar gibiyiz. Fakat sevişmeyi sizin başlatmanızın onun çok hoşuna gideceğinden emin olun. Eğer her defasında ilk hareket ondan geliyorsa içinden 'beni artık istemiyor mu?' diye düşünebilir. Erkekler partnerlerinin kendileri gibi ne istediğini bilen ve direk hedefe yönelen kadınlar olmasını ister bunu hiçbir zaman unutmayın.

Bunun yanı sıra bazen işlerimizin yoğunluğu, stres ya da başka nedenlerden dolayı partnerimizi reddedebiliyoruz. Böyle zamanlarda unuttuğumuz bir şey var o da o an yakaladığımız tutkunun bizi sevdiğimiz erkekle rutinin dışında farklı bir zevk yaşatacağı gerçeği. Eğlencenin, erotizmin ve bunların getireceği yakınlığın ellerimizin altından kayıp gitmesini izlemek yerine bu anların tadını çıkarmaya çalışalım.

Farklı şeyler deneyin

İnsanlar alışkanlıklarıyla yaşamayı seven yaratıklardır. Bir şeyden zevk aldığımız zaman ondan nefret edene kadar aynı şeyleri yaparız. Ön sevişme yatak odasının dışında başlar. Seks hayatınızdaki klişeleri kırmaya bu noktada başlayabilirsiniz. Örneğin ona hiç beklemediği bir anda tutkulu bir öpücük verebilir ya da iş yerindeyken onu arayarak gece eve geldiğinde ona neler yapacağınızı söyleyebilirsiniz. Ankete katılan erkeklerden biri bu konuyla ilgili olarak bakın neler söylüyor: 'Sevgilim beni gün içinde arasa ve beni istediğini söylese bu çok hoşuma gider'.
Birbirinizin vücuduna dokunmayalı ne kadar zaman oldu? İlk sevişmelerinizde birbirinizi keşfetmek için hiçbir ayrıntıyı kaçırmamaya dikkat ediyordunuz. Ama uzun süredir süren birlikteliğinizde bir şeyleri keşfetmenin güzelliğini kaçırmaya başladınız. Ankete katılan erkeklerden biri konuyla ilgili şunları söylüyor: 'Sevgilimin yeni seks teknikleri öğrenmesini isterdim. Çünkü ne zaman sevişmeye başlasak tek odaklandığı yer penisim oluyor'.

Biraz maceraya ne dersiniz?

Bazen onunla çok 'kötü' şeyler yapmalısınız. Birçok çifti baştan çıkaran seks maceralarından biri topluma açık bir yerde sevişmektir. Ankete katılan kadınlardan biri: 'Sevgilimle yapabildiğimiz her yerde seks yaptık. Bir alışveriş merkezinin tuvaleti dahil. Seksi her zaman eğlenceli bir şey olarak görmeye çalışmak gerekiyor. Yapılması gereken bir iş olarak bakıldığında tüm çekiciliğini yitiriyor' diyor.

Ayrıca fantezilerinizi sevgilinizle paylaşmak da yatağınıza sonsuz bir macera deneyimi katar. Bir gün onu arayarak bir bar adresi verin ve gece oraya gelmesini söyleyin. Orada yeni tanışıyormuş gibi davranın ve o gece sizi eve götürmesini sağlayın. Bu, çiftlerin çok sevdiği fantezilerden bir tanesidir.

Oral seksin büyüsü

Bazıları oral seks yapmak, bazıları kendilerine oral seks yapılaması ister. Bazıları ise oral seksi reddeder. Oral seks ortak yapılan bir eylem değildir. Bu tarz sekste bir taraf verici bir taraf alıcı durumundadır. Fakat gerçek şudur ki seks hayatınızın renklenmesi ve yatakta birlikte farklı bir frekansa geçmek için denenmesi tavsiye edilen metotlardan biridir.

Evliler çocukları bahane etmeyin

Uzun zamandır evliyseniz çocukların ödevleri, işinizin yoğunluğu, ev işleri derken eşinizle eskisi gibi renkli bir seks hayatı yaşayamıyor olabilirsiniz. Fakat eşinizin böyle bir durumda kendisini eskisi kadar arzulamadığınızı düşünebileceğini unutmayın. Dolayısıyla ilişkinizin sağlığı açısından rutin işlerinize gösterdiğiniz özeni eşinize de göstermeye çalışın ve flört ettiğiniz dönemlerde yaşadığınız heyecanları, birlikte olduğunuz senelerde biriktirdiğiniz deneyimlerle zenginleştirerek onunla sevişin.

False