GeriCinsellik Yatakta hatalara son
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yatakta hatalara son

"Seks yaşamınız monotonlaştı mı? Sevişmek, uykudan önce yapılan sıradan, mekanik bir aktiviteye mi dönüştü? Öyleyse hatalarınızı itiraf etme zamanı..."

İlişkiniz eskisi kadar ateşli değil mi? Peki, asıl suçlu kim? Aslında çözüm bugüne kadar görmezlikten geldiğiniz hatalarda saklı...

Bakımsızlık...

Klasikleşmiş olabilir ama temizlik ve bakım, seks ipuçları arasında hala önemini koruyor. Elbette biraz doğal kokudan ve tüyden zarar gelmez ama altın kuralın "onu nasıl görmek istiyorsan, öyle görün" olduğunu unutmayın. Onun uzamış sakalları ve ter kokusuyla karşınıza çıkmasını istemediğinize göre, siz de bakımınıza özen gösterin.

Misyoner...

Misyoner iyi bir pozisyondur; göz göze gelmenize ve birbirinize sarılmanıza olanak verir. Dezavantajıysa biraz sıkıcı olmasıdır. İlişkinin ilk evrelerindeki bir saate on beş pozisyon sığdırma çılgınlığı geçince genellikle misyonere geri dönülür ama ilişkinizin sıradanlaşmasını istemiyorsanız yeniliklere açık olun. Uzun süreli cinsel mutluluk için akrobatik hareketlere değil, yalnızca dört-beş pozisyona ihtiyacınız var.

Oral sekse zorlamak

Erkekler oral sekse kadınlardan daha düşkündür. Siz her zaman teklif etmeseniz de "havuzda batırmaca" oynarmış gibi başınızı tutup aşağı yavaşça aşağı itmek türünden kötü alışkanlıklar geliştirebilirler. Bu hareket sizi ikna etmek için pek garantili bir yöntem sayılmaz. Bu soruna karşılıklı bir çözüm geliştirmeniz gerekir. İşte ünlü 69 pozisyonu bu noktada devreye giriyor.

Öpüşmeyi unutmak...

Partnerinizle uzun zamandır birlikteyseniz, kendinizi dokunmakla başlayıp kısa bir sevişmeyle biten bir rutine kaptırmanız kaçınılmaz olabilir. Zaman geçirmeden istediğinizi elde edebiliyorsanız, öpüşmek aklınıza bile gelmez değil mi? Yanıtınız "evet" ise, seksten sıkılmaya giden en kestirme yola girmişsiniz demektir. Öpüşmek birbirinizden saatlerce, günlerce, hatta haftalarca ayrı kaldıktan sonra yeniden yakınlaşmanın en güzel yoludur. Sinir uçlarının yoğunlaştığı bir bölge olan dudaklarınıza yapılan en ufak bir dorunuş tüm bedeninizi uyarır.

Yanlış dokunuşlar

Birçok kadın, penisi dev bir klitoris sanır ve fazla hassas davranır. Aynı şekilde, erkekler de kadınlara sert dokunmaları gerektiğini düşünür. En iyisi elinize birkaç damla aromatik yağ damlatın ve organını sert ve kararlı bir şekilde okşayın. Ona gelince, ne istediğinizi partnerinize göstermeniz gerekiyor.

False