GeriGüzellik Reçeteleri Türk Kahvesi Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Türk Kahvesi Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk Kahvesi Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Türk Kahvesi Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Türk Kahvesi Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Türk Kahvesi Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

"Kadınlar için güzel ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak oldukça önemlidir. Bu nedenle özellikle de cilt bakımına çok dikkat etmek gerekir. Yüz bakımı için de birbirinden güzel yüz maskeleri uygulanabilir. Özellikle de Türk kahvesi maskesi sık sık yapılır. Türk kahvesi maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik."

Türk kahvesi maskesi Türk kahvesinden yapılabilir. Yüze uygulanan Türk kahvesi maskesi yüzde pürüzsüz bir görünüm oluşturur. Yüzdeki lekeleri beyazlatması ile bilinen Türk kahvesi maskesinin yapımı da oldukça kolaydır.

Türk Kahvesi Maskesi Nedir?

Türk kültürünün en önemli değerlerinden birisi de Türk kahvesidir. Oldukça lezzetli olan Türk kahvesinin telvesinden yüz maskesi yapılabilir. Türk kahvesi maskesi de yüze güzel bir görünüm kazandırarak benzersiz bir görünüm sağlamaktadır. Türk kahvesi maskesi cilde parlak ve oldukça gergin bir görünüm kazandırır. Türk kahvesi maskesi kahve telvesinden yapılmaktadır. Türk kahvesinin telvesi yüze sürülerek cildin gergin ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

Türk Kahvesi Maskesi Ne İşe Yarar?

Türk kahvesi maskesi cildin pürüzsüz ve benzersiz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Buna göre Türk kahvesi maskesi cilt bakımında da yoğun olarak kullanılmaktadır. Türk kahvesi maskesi cildi sıkılaştırırken pürüzsüz bir de görünüm sağlar. Sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olunması için Türk kahvesi maskesi düzenli aralıklar ile uygulanabilir. Türk kahvesi maskesi yüze uygulandığında gözenekleri de iyice temizlemektedir. Cildi sıkılaştıran bu maske yüzü ölü hücrelerden de arındırır. Böylece cilt pürüzsüz bir hale gelir.

Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Yapılır? Türk Kahvesi Maskesi Yapımı

Türk kahvesi maskesi hazırlanırken yaklaşık 1 tatlı kaşığı kahve telvesi ve limon suyu karıştırılır. Bu karışımın içerisine ise 1 yemek kaşığı miktarında süt eklenir. Hazırlanan bu karışım masaj yapılarak yüzün tüm bölgelerine yedirilir. Türk kahvesi maskesi yüzün her bölümüne dikkatli bir şekilde yedirilmelidir. Ayrıca bu maskenin içindeki limon suyu da cildin yağ oranının dengelenmesine katkı sağlar. Bu sayede cilt de yağdan arınır. O nedenle Türk kahvesi maskesi yapılarak cildin pürüzsüz ve sağlıklı bir şekilde olması sağlanır. Ayrıca Türk kahvesi maskesi yapılırken içine farklı ürünler de katılabilir. Dolayısı ile Türk kahvesi maskesinin birbirinden farklı yapılış yöntemi bulunmaktadır.

Türk Kahvesi Maskesi Faydaları Nelerdir?

Türk kahvesi maskesi genel olarak cildi korumaktadır. Cilde çok fazla faydası olan Türk kahvesi maskesi cildin daha sıkı ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bunun yanı sıra Türk kahvesi maskesi ciltteki tahriş, kızarıklık ve lekelerin de geçmesini sağlar. Türk kahvesi maskesi yüze uygulandığı takdirde peeling etkisi yaratır. Bu sayede cilt oldukça sağlıklı bir yapıda olacaktır. Bu maskenin de cilde düzenli aralıklar ile uygulanması gerekmektedir. Kahve telvesi cilde uygulandıkça cildi gençleştirerek benzersiz bir görünüme kavuşturacaktır. Türk kahvesi maskesi düzenli bir şekilde yüze uygulandığı takdirde benzersiz bir görünüme kavuşturacaktır. Bunun yanı sıra kahve telvesinin cilde faydaları da oldukça fazladır. Kahve telvesinden yapılan Türk kahvesi maskesi cildi derinlemesine temizlerken benzersiz de bir görünüm sağlayacaktır.

Türk Kahvesi Maskesi İçin Pratik Tarifler

Kahve Peelingi

- 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
- 1 tatlı kaşığı doğal zeytinyağı
Türk kahvesi ve zeytinyağı karıştırılır. Macun kıvamına gelen bu maske yüze masaj yapılarak uygulanır. Yüzde belli bir süre bekleyen bu maske daha sonra soğuk su ile durulanmalıdır.

-1 tatlı kaşığı bal
- 1 tatlı kaşığı kahve telvesi

Bal ve kahve telvesi karıştırılır. Bu karışım ise cilde ince bir tabaka olarak sürülür. Bu maske kuruyunca da ılık su ile yıkanır.

False