GeriKişisel Bakım Tırnak Uzatan Kür Tarifleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tırnak Uzatan Kür Tarifleri

Tırnak Uzatan Kür Tarifleri
Abone Olgoogle-news

"Tırnaklar özellikle kış aylarında zayıflıyor ve kırılıyor. Evde hazırlayabileceğiniz doğal kürler ile tırnaklarınızı güçlendirebilir ve uzatabilirsiniz."

ZEYTİNYAĞI

Cilt bakımının her alanında adını sıkça duyduğumuz zeytinyağı, tırnak güçlendirmede de fayda sağlıyor. Uyumadan önce tırnaklarınıza ortalama 5 dakika boyunca zeytinyağı ile masaj yapın. İster bu şekilde bırakın isterseniz de pamuktan bir eldiven giyip cildinizin yağı emmesini bekleyin.

Tırnak Uzatan Kür Tarifleri

PORTAKAL SUYU

Taze sıkılmış portakal suyuna tırnaklarınızı batırın ve 10 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile ellerinizi ve tırnaklarınızı durulayın. Portakaldaki C vitamini tırnaklarınızın güçlenmesine ve uzamasına yardımcı olacaktır.

Tırnak Uzatan Kür Tarifleri

BEYAZ SİRKE

Bir kaba beyaz sirke koyun ve sabunla iyice temizlediğiniz ellerinizi içine koyarak 5 dakika bekleyin. Daha sonra bir dezenfektan ile ellerinizi ve tırnaklarınızı iyice temizleyin.

Tırnak Uzatan Kür Tarifleri

LİMON SUYU

Limonun sararmış tırnakların rengini düzelttiği bilinen bir gerçek. Öte yandan limon tırnakları güçlendirir ve parlamasını sağlar. 1 yemek kaşığı limon suyu ile 3 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın ve tırnaklarınızı bu karışımın içine batırın. 10 dakika bekledikten sonra durulayın. Limonu dilimleyip tırnaklarınızı içine batırmak da bir diğer yöntem.

False