GeriCinsellik Son moda seksi denediniz mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son moda seksi denediniz mi?

"Moda, yeme-içme, gece yaşamı, hatta dekorasyon alanındaki trendler seks hayatımıza da yansıyor. En yeni trendlerin uyarlandığı, seks modasını takip edip modern zamanların heyecan fırtınasına kapılın!"

İnsanoğlunun daha mutlu yaşama konusundaki arayıştan sürüyor. Dönem dönem yeni trendlerin peşine takılıyor ve hayatımızı adeta güncelliyoruz. Peki; moda, yeme-içme, gece yaşamı hatta dekorasyon alanlarındaki yükselen trendleri seks hayatınıza uyarlamak hiç aklınıza geldi mi?

Ekonomik, toplumsal ve politik koşulların, meteorolojik verilerin, teknolojik gelişmelerin ve sanat akımlarının ışığında oluşan, değişimin ve yeniliğin en yakın dostu trendler doğal olarak seks hayatımıza da damgasını vuruyor. Değişen ve gelişen kadın erkek ilişkilerine paralel olarak farklı zamanlarda farklı cinsel eğilimler ortaya çıkabiliyor.


Bu seksi bilezikleri kelepçe yerine kullan!ERKEKLER ARTIK DAHA PASİF...

Trend avcısı Marian Salzman, önümüzdeki yıllarda erkeklerin sekste pasif bir rol oynayacaklarını söylüyor. Hayatın her alanında giderek daha fazla söz sahibi olan kadınların sekste de ön planda olmak istemeleri, yatakta da açık sözlü, agresif ve talepkar olmaları elbette çok normal.

Seksteki etkilerini hissetmeye başladığımız bu eğilimin; sosyal arenada kazanılan kadın-erkek eşitliğinin uzantısı olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Yukarıda da altını çizdiğimiz gibi hayatın farklı dallarında iz sürerek oluşan trendler aynı zamanda iç içe geçiyor ve birbirini etkileyebiliyor. Durağan bir ilişkiyi canlandırmak ve libidonuzu artırmak için seksteki en son trendleri gözden geçirmenizi öneriyoruz.


YAVAŞLAMAYI DENEYİN

Kaybolan geleneksel lezzet ve değerlere sahip çıkmak amacıyla Koma'nın tarihi Piazza di Spagna Meydanı'nda başlatılan slow food hareketi hızlı, sağlıksız ve kalitesiz yeme alışkanlıklarına savaş açıyor. Özellikle yoğun iş temposunda yemek yemeye vakit ayrılamaması sonucu tercih edilen fast food'a bir tepki olarak ortaya çıkmış slow food akımı. Yenilen besinlerin zevkine varmak, kökenlerini araştırmak, yiyecekler üzerinde gereksiz kimyasal ve teknolojik uygulamalar yapılmasına karşı çıkmak gibi ana hatları bulunan slow food, seks hayatını da etkiliyor.

Günümüzde aynı hızlı yemek yediğimiz gibi, hızla sevişiyor, kısa ve kalitesiz ilişkilerle yetiniyoruz. Bedenimizi kimyasal maddelerle doldurduğumuz gibi ruhumuzda da doyumsuz duygular biriktiriyoruz. Oysa hızlı ve tatminsiz şekilde yürüttüğümüz seks hayatımıza bir mola vererek, bize bedensel zevk dışında hiçbir şey katmayan, mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaratan tehlikeli erkeklerden uzak durmaya çalışarak aşk hayatımıza çekidüzen verebiliriz.

Evet, belki uzun süre yatağımızda yalnız olacak, pazar sabahları yalnız uyanacağız. Ama en azından aldığımız yeni ve sağlıklı kararlarla tatmin edici ve kaliteli bir ilişki arayışına girebileceğiz. Bencil biri yerine bize değer verecek, birlikte iyi zaman geçirebileceğimiz, seks dışında da bir şeyler paylaşacağımız bir erkekle beraber olmak ruhumuza ve bedenimize mutlaka çok iyi gelecektir.

Kısaca biraz yavaşlamak, her gece dışarı çıkmak yerine evde, yakın dostlarla zaman geçirmek uzun vadede sizi mutlu edebilir. Karakteri, davranışları ve kişiliğiyle hayatımızı güzelleştirecek bir aşkı beklemenin hızlı ilişkilerden sonra son derece rahatlatıcı ve doyurucu geleceğini unutmamanızı öneriyoruz.

İş çıkışı seks >>>>
Araştırmacı seks >>>>
Ekolojik seks >>>>ARTIK SEVGİLİ ADAYLARI DA GOOGLE'LANIYOR!

Tıpkı araştıran, soran, insanları izleyen, farklı meslekteki kişilerle görüşen, seyahat eden, kısaca antenleri sürekli ve her ortamda açık olan trend avcıları gibi, sizler de bekar arkadaşlarınız ve kendiniz için sevgili arayışına girebilirsiniz. 30'lu yaşlarda güzel, zeki ve kariyer sahibi ama bekar kadınların sayısının gün geçtikçe artması, bu konuda bir sıkıntı yaşandığının kanıtı.

Herhangi bir yerde tanıştığınız, bir arkadaş ortamında rastlayıp beğendiğiniz, aklınızın bir köşesine yazdığınız kişiyle yakın bir kız arkadaşınızı bir araya getirebilirsiniz. Tesadüfen karşılaştığınız ve hakkında hiçbir şey bilmediğiniz kişi hakkında araştırma yapabilir, aşk ve kariyer özgeçmişini çıkarabilir, yakın çevrenizdeki bekar arkadaşlarınızın özgeçmişleriyle en iyi uyuşanım bulup, şanslı çifti aynı ortama sokmak için plan yapabilirsiniz. Aynı şey kendiniz için de geçerli elbette! Ya da uzun yıllardır tanıdığınız, huyunu suyunu çok iyi bildiğiniz bir erkekle yakın bir kız arkadaşınızı buluşturabilirsiniz. Bu durumda iki tarafın da kişiliğini, zevklerini ve yaşam tarzım çok iyi tanımanız doğru kişileri yan yana getirebilmenizi sağlayacaktır.

Belki de yaptığınız araştırmalar sonucu, kaderin normal seyrinde birbirleriyle asla karşılaşmayacak iki kişiye olası bir birlikteliğin kapılarını açmış ve mutlu bir ilişkinin temelini atmış olabilirsiniz.
Kısacası, araştırma ve gözleme dayalı aşk ilişkileri oldukça yükselen bir trend. Bu trendin en büyük dezavantajı, çıkardığınız sevgili adayları listesinin kız arkadaşınızı bunaltması olabilir. En büyük riskiyse önceleri kız arkadaşınız için uygun gördüğünüz erkeğe sizin teslim olmanız...


HIZDAN DA HAZ ALABİLİRSİNİZ

Sekse mutlaka öpüşme ve ön sevişmeyle mi başlamak zorundasınız? Kocaman bir hayır! Bazen acıktığınızda oturup büyük bir porsiyon yemek yerine, küçük bir atıştırmayla yetindiğiniz gibi partnerinizi istediğinizde de hızlı davranarak daha fazla haz alabilirsiniz. Ayrıca acıktığınızda yediğiniz küçük bir pizza ya da cipsin sizi bazen daha çok acıktırdığı düşünüldüğünde, küçük erotik oyunların hazzı tetikleyebileceğini ve birkaç saat sonraki ateşli seks için sabırsızlığı artırabileceğini söylemek yanlış olmaz. Duş alma, soyunma, yatağa girme gibi seks öncesi klasik hazırlık ritüelini bir kenara iten hızlı seksin en önemli özelliği kişinin, farklı bir işe konsantre olan partnerine beklemediği anda yaklaşması. İşte hayatın sıradanlaştığı, insanların robot gibi her gün aynı şeyleri yapmaya başladığı günümüzde mutluluğunuzu artıracak bir öneri daha!


AKŞAM YEMEĞİ ÖNCESİ YAKINLAŞIN

İş çıkışı eve gitmeden önce arkadaşlarımızla bir şeyler içmek bize günün yorgunluğunu unutturur ve hayatımıza renk katar. Son dönemde iş çıkışı dışarıda bir içki yudumlamak yerine evde seks yapma fikri öne çıkıyor. Yemekten sonrasını, televizyondaki dizilerin bitmesini, yani saatin gecenin yarısı olmasını beklemek ve rutine teslim olmak yerine harekete geçin. Üstelik iş çıkışı boş bir mide, düz bir karın ve daha yüksek bir enerjiyle harika performans sergileyebilirsiniz.

Bunun için işten dönerken sevgilinize heyecanı artıracak kısa mesajlar atmanızı öneririz. İş çıkışı seks sonrası açılan iştahınız ve artan moralinizle yemek yemek de ayrı bir haz verebilir. Kısaca dönemin son moda trendlerinden olan iş çıkışı seks , iş hayatınızdaki verimi artırırken (işteyken çıkışta sevgilinizle sevişeceğinizi düşünüp motive olabilirsiniz), seks hayatınızı da renklendirecek, monotonlaşmış ve alışkanlıklarla dolu olan ilişkinizde farklı heyecanlar yaratacaktır.


Aşk detoksu >>>>
Çevreci seks akımı >>>>AŞKTA BAHAR TEMİZLİĞİ

"Home staging", Amerika ve İngiltere'de satılamayan evlerin yeniden düzenlenmesi, değerlendirilmesi ve potansiyel alıcıları cezbedecek konuma getirilmesi anlamına geliyor. Kısaca satışı kolaylaştırmak için ürün bir tür bakım kürüne sokuluyor ve ona bir tür "relooking" yapılıyor. Profesyoneller tarafından yapılan bu işlemler, eski ev sahiplerinden kalma tüm eşyaları yok etmek, duvarları nötr renklere boyayarak evin daha geniş ve ferah görünmesini sağlamak, evin hoş kokması ve temiz görünmesi gibi temel ilkelere dayanıyor. İşte bu konsepti aşk hayatımıza uyguladığımızda ortaya "love staging" çıkıyor. Aşk hayatımıza çekidüzen vermek, başarısız ilişkilerimizdeki hatalar üzerinde düşünüp bunları tekrarlamamayı ilke edinmek, bize acı ve huzursuzluk veren aynı tip erkeklerden kaçınmak gibi önemli kararlar almak aşkta bahar temizliği yapma fikrini hatırlatıyor.

Elbette bunları yapmak söylemek kadar kolay değil; ama en azından inanmak önemli bir adım sayılabilir. Kısaca eski alışkanlıklar ve yaşanmışlıkların yapıştığı evi negatif etkilerden kurtarıp onu yeniden yaratabiliriz. Bu, aynı zamanda düşüncelerimizde de detoks etkisi yaratabilir, geçmişteki aşk hatalarından ders çıkarmayı öğrenebiliriz. Yepyeni bir ruh hali, daha bilinçli bir kişilik ve geçmişe değil de geleceğe bakan bir kafa yapısıyla ilişkilerimizde daha başarılı olabiliriz. Bu arada geçmişten ders almak ve her şeye yeniden başlamak için ille de bir ayrılık ya da olumsuz bir olayın yaşanması gerekmiyor. Enerji veren ve içimizi ısıtan yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber, silkinmenin ve yeniden doğmanın tam zamanı!


EKOLOJİK SEKS AKIMI

Dünya hızla kirlenirken hayatımızı tehdit etmeye başlayan küresel ısınma bizi çevremize karşı daha duyarlı olmaya itiyor. Hibrid aracıyla dolaşan Leonardo Di Caprio, 20 bin litrelik su deposu, güneş enerjisi panelleri ve enerji tasarrufu yapan ışıkları bulunan eviyle Cate Blanchett, Cisco Burger adında organik gıdalar satan bir restoran açan Sandra Bullock ve ekolojik yaşam tarzını seçen birçok Hollywood yıldızı gibi biz de şartlar elverdikçe "yeşil" bir hayat tarzı benimsemeye, organik gıdalar tüketmeye gayret ediyoruz. Peki ya seks hayatımız ekolojik yaşama ne kadar uygun?

Çevreci giyim, çevreci turizm, çevreci otomobil, çevreci düğün gibi kavramlardan sonra ekolojik seks de önem kazanmaya başladı. Kanada'nın Ontario eyaletindeki "TreeHugger" adlı online dergi, Greenpeace tarafından da desteklenen çevreci seksin temel ilkelerini yayımladı.

Bambudan üretilmiş yatak çarşafları kullanmak, yatak odasında fazla ışıkları söndürmek, beraber duş alarak su tasarrufu yapmak, seks shop'lardan PVC veya vinilden üretilmiş malzeme satın almamak, çevre dostu prezervatif, vibratör, organik masaj yağları kullanmak, yenilenebilir kaynaklardan elde edilen liflerle üretilen iç çamaşırlarını tercih etmek gibi öneriler çevreci seks trendinin başlıca gereklerinden.

Düşünsenize, seks zaten doğal bir eylem olduğuna göre, yapay oyuncaklara, iç gıdıklayıcı naylon iç çamaşırlara ya da kimyasal içeriklerle hazırlanan masaj yağlarına ne gerek var? Seksi bedeniniz, cazibeniz ve kendinize olan güveninizle başarılı ve haz verici mükemmel bir deneyime dönüştürebilirsiniz...
kaynak: Cosmopolitan


False